paragraf-pistolet

Trzy osoby podejrzane o napady na salony gier w Olkuszu wpadły w ręce olkuskiej policji. Zatrzymani podczas rabunków byli zamaskowani i uzbrojeni. Pracownicom salonów grozili utratą życia. Sąd wobec dwóch mężczyzn zastosował już karę tymczasowego aresztu.

Obok nich w przestępczy proceder zaangażowana również była 18-letnia kobieta. Cała trójka 6 i 14 grudnia dokonała rozbojów. W obu przypadkach sprawcy byli zamaskowani i mieli przy sobie nóż oraz przedmiot przypominający broń palną. Napastnicy grozili swoim ofiarom śmiercią, a podczas jednego z napadów przyłożyli kobiecie broń do skroni. Łupem przestępców padły pieniądze (4 tysiące złotych), dwa telefony komórkowe oraz pilot do klimatyzacji.

Sprawców udało się ustalić i zatrzymać zaledwie w kilka dni. Pierwszy z napastników – 30-latek, został zatrzymany 17 grudnia br. w miejscu zamieszkania. Cztery dni później w ręce policjantów wpadł 22-latek. Okazało się również, że w napady zamieszana jest 18-letnia kobieta, u której w mieszkaniu dodatkowo znaleziono narkotyki.

– Najstarszy ze sprawców usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz zarzut udzielania narkotyków. Ponieważ działał w recydywie wielokrotnej, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności – informują przedstawiciele olkuskiej komendy.

Drugi z mężczyzn – 22-latek, 22 grudnia usłyszał zarzuty związane z dokonaniem rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz usiłowania rozboju, którego dokonać miał kilka dni wcześniej. Kobiecie przedstawiono natomiast zarzut rozboju oraz posiadania substancji psychotropowych. Sąd wobec niej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zatrzymani mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
potrzeba referendum
potrzeba referendum
6 lat temu

Odwołać Romana Piaśnika ze stanowiska burmistrza! Ten człowiek nie dotrzymuje słowa danego mieszkańcom przed wyborami. Zamiast walczyć z olkuskimi układami tak jak nam obiecywał – tworzy nowe układy, a stare za jego rządów mają się dobrze. Ponadto burmistrz Piaśnik poprzez niektóre swoje decyzje ośmiesza Olkusz oraz proponuje podwyżki opłat, które przed wyborami publicznie często krytykował m.in. na łamach olkuskiej prasy.

Małpiatka
Małpiatka
6 lat temu

Czemu nie mamy wszyscy prawa do posiadania broni? Wtedy tacy rabusie by nikomu nie grozili, bojąc się, że trafią na silniejszego!

nauczycielka
nauczycielka
6 lat temu

p Piotrze,przecinek po „zatrzymani”powinien być.Chyba ,że naszli ich w trakcie.

ciekawy
ciekawy
6 lat temu

a bez tego pilota do klimatyzacji to ile by dostał ?