Natalia Paś, wychowanka UKS Samuraj Bukowno, będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Atenach. Samo powołanie jej do reprezentacji kraju jest wielką nominacją dla naszej zawodniczki ju jitsu i powodem do dumy dla wielbicieli sztuk walki oraz jej trenerów. To nie jedyny sukces, jakim pochwalić się może Samuraj, bo w październiku trójka zawodników z naszego terenu –  Natalia Paś, Agata Biały i Damian Miłowicki – powalczą o medale w rumuńskiej miejscowości Alba Julia na Mistrzostwach Europy International Martial Arts Federation. Trzymamy kciuki za naszych młodych sportowców!

– Natalia nie jedzie bez szans. Jest aktualną mistrzynią Polski i jest dobrze przygotowana. Mamy nadzieję, że wróci do Olkusza z medalem – mówi trener Natalii, sensei Zbigniew Biały.

Dobra passa zawodników z UKS-u trwa od początku tego sezonu. – Bez wątpienia jest to najlepszy sezon od momentu utworzenia klubu. W tym czasie nasi zawodnicy zdobyli kilka złotych medali na Mistrzostwach i w Pucharze Polski. Cieszą nas zwycięstwa w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży oraz wysokie miejsca w wielu turniejach – dodaje trener młodych.

Puchar Polski w Ju Jitsu, który odbył się w miniony weekend w Katowicach, dla UKS Samuraj Bukowno był bardzo udany. Bartosz Kulanty w fightingu kategoria wagowa 62 kg zdobył srebrny medal, a Jakub Broda w tej samej kategorii wagowej zajął piąte miejsce.  

Młodzi trenują 2-3 razy w tygodniu, a przed mistrzostwami nawet codziennie. Wszyscy zainteresowani uprawnianiem tej dyscypliny sportu – dzieci, młodzież i dorośli – mogą zgłaszać się na treningi w Bukownie, Olkuszu i Kluczach (szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 663732181).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze