zagan_1

Prawie 70 zawodników wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Oyama Karate w Kata i Kobudo, które odbyły się w Żaganiu. Wśród karateków była także trzynastoosobowa grupa z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu. Drużyna przygotowana przez senseia Kazimierza Skalniaka (3 dan) przywiozła z Mistrzostw trzynaście medali.

W grupie najmłodszych zawodników w wieku od 7 do 10 lat w kategorii białych pasów zwyciężyła Kinga Kowal (9s), przed Grzegorzem Furgalińskim (9s) i Szymonem Szumerą (8j). W tej samej grupie wiekowej Karolina Szwagierczak (7s) pokonała wszystkich rywali w kategorii kolorowych pasów, zdobywając złoto. Świetnie spisali się Mateusz Zoń (2kyu) oraz Kinga Skalniak (4j) w kategorii kolorowych pasów 13 – 15 lat. Mateusz wywalczył złoty medal, a Kinga srebrny. W tej samej kategorii Dorota Skalniak (3 kyu) zajęła czwarte miejsce (16 – 17 lat). Najstarsi karatecy, powyżej 18 lat, musieli uznać wyższość zawodników z Olkusza. Kacper Lis (1 kyu) zdobył złoty medal, Ewelina Madejska (2 kyu) srebrny medal, a Karolina Lis (1 kyu)zagan_2 brązowy medal.
W walkach Kobudo – konkurencja kata z bronią do 13 lat bezkonkurencyjna była Kinga Skalniak (4j), czego efektem był złoty krążek. W starszej grupie wiekowej, 14 – 17 lat, złoto wywalczył Mateusz Zoń (2 kyu), a czwarta była Dorota Skalniak (3 kyu). Karolina Lis (1 kyu) była najlepsza w gronie dorosłych karateków, natomiast Ewelina Madejska (2 kyu) wywalczyła brązowy medal.
Sensei Skalniak (3 dan) uważa, że wszyscy zawodnicy bardzo dobrze walczyli. – Medalistom gratuluję i cieszę się z wami, lecz doceniam również tych, którym trochę zabrakło szczęścia i nie dostali się do strefy medalowej. Są to Norbert Szwagierczak, Agata Juszczak i Hubert Kubik. Pracujcie nad sobą i uczcie się porażki przekuwać w sukcesy. Organizator zawodów sensei Artur Niezgoda (3 dan) stawał na głowie dosłownie i w przenośni, aby ugościć jak najlepiej wszystkich uczestników Mistrzostw, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w transporcie i za świetną atmosferę – mówił sensei Kazimierz Skalniak.
W połowie maja olkuscy karatecy wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy do Estonii. Reprezentantami Oyama Karate będą: Karolina Lis (1 kyu), Kacper Lis (1 kyu), Kinga Skalniak (4 kyu) i Norbert Szwagierczak (6 kyu).