Gospodarzem tegorocznych miejsko-gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu. Święto wszystkich uczniów i nauczycieli to  okazja do podziękowania tym, których codzienna i często mozolna praca przyczynia się do tego, że co roku gmina Olkusz może poszczycić się bardzo dobrymi wynikami w edukacji. Przedstawiciele olkuskich władz i środowisk nauczycielskich podkreślają, że jeśli chodzi o poziom kształcenia młodych mieszkańców miasta i gminy, nie powinniśmy mieć kompleksów, bo olkuskie szkoły plasują się na wysokich miejscach w różnych rankingach, a nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach.

Święto, nazywane potocznie Dniem Nauczyciela, było idealną okazją do podsumowań i nagrodzenia tych, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do kształcenia i wychowywania dzieci i młodzieży. – Wykonujecie Państwo na co dzień ogrom pracy. Jest to zawód szczególny, bo niesie ze sobą prawdziwą misję i jestem przekonany, że realizujecie ją najlepiej jak potraficie – dziękował zebranym nauczycielom burmistrz Dariusz Rzepka. Przewodniczący ZNP w Olkuszu, Marek Krzykawski, zwrócił uwagę na dobrą współpracę między środowiskiem nauczycieli a samorządowcami. Jako dowód na to wymienił między innymi przeprowadzane sukcesywnie remonty szkół, pracę metodyków i podwyżki płac. Jak zauważył, najważniejszy jest dialog, który nawiązuje się nawet w sytuacjach spornych, i który pomaga znaleźć rozwiązanie. W wyjątkowy sposób została nagrodzona wieloletnia praca Andrzeja Feliksika na rzecz oświaty. Ten społecznik, działacz i nauczyciel, sprawujący na co dzień funkcję dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji przy UMiG w Olkuszu, został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej. To polskie odznaczenie jest nadawane za wybitne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, jak co roku, przyznał nagrody dla nauczycieli z terenu gminy. W tym roku nagrody pieniężne, w wysokości 2,3 tys. zł każda ,trafiły do 31 nauczycieli i wychowawców. Otrzymali je pedagogowie z przedszkoli: Izabela Paulina Smętek, Jolanta Szmajser, Katarzyna Lekston, Anna Łakomska, Marta Wisła, Halina Kluczyńska, Halina Klich, Maria Skotniczna i Magdalena Kubicka-Trepka. Wśród nagrodzonych nauczycieli ze szkół podstawowych znaleźli się: Jadwiga Sawicka-Pragnący, Elżbieta Lis, Ewa Sarecka, Grażyna Grandys, Małgorzata Goc, Mirosław Jurczyk, Grażyna Kaziród, Barbara Lubaszka, Iwona Wójcik, Zofia Kulig, Iwona Czopek, Barbara Adamuszek, Paweł Czarnota, Renata Woźniak, Jolanta Kiełtyka i Danuta Komuńska. Komisja uznała, że spośród nauczycieli gimnazjów na nagrodę w tym roku zasługują: Małgorzata Curyło-Maciąg, Bożena Krok, Alina Rogóż, Grzegorz Starosta i Grażyna Jopek. Gratulacje od burmistrza otrzymały również Marzena Pałka i Joanna Kiełtyka, które powiększyły grono nauczycieli mianowanych w naszej gminie.

Wyjątkowy charakter czwartkowych uroczystości podkreślił występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu.

Zobacz naszą fotorelację:

{joomplu:12342}{joomplu:12346}{joomplu:12371}{joomplu:12392}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze