W pierwszy dzień astronomicznej wiosny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu wybrali się w edukacyjną podróż do Niemiec. Po historycznej wędrówce po kraju zachodnich sąsiadów wiosenny nastrój zapewniły wybory Miss Szkoły 2011.

Uczniowie klas czwartych i szóstych pod czujnym okiem swoich nauczycielek, Kamili Jochymek i Beaty Turskiej, zorganizowali wyjątkową lekcję dla swoich szkolnych kolegów. W szkole Podstawowej nr 3 działa Klub Europejski, w ramach którego uczniowie zdobywają wiedzę o krajach Wspólnoty. Organizowanie Dni Europejskich stało się już tradycją w tej szkole. Tym razem  uczniowie mieli okazję poznać kulturę i historię Niemiec. Zaprezentowano najważniejsze niemieckie miasta, wybitnych obywateli tego kraju i regionalne stroje. Uczniowie mieli również okazję degustować niemieckie specjały. Szczególną atmosferę zapewniły występy muzyczne utalentowanych uczniów z „Trójki”. Na scenie pojawił się nawet legendarny zespół Scorspions z utworem „Wind of Change”, inspirowany historycznymi zmianami za zachodnią granicą. Literackim nawiązaniem do tematu przewodniego była teatralna adaptacja „Kopciuszka” w wersji braci Grimm. 

Prawdziwie wiosenne emocje zapanowały podczas wyborów Miss Szkoły 2011, przygotowanych przez Samorząd Szkolny pod opieką Anny Pałki. Uczennice w strojach Pani Wiosny rywalizowały o tytuł tej najpiękniejszej w specjalnie przygotowanych konkurencjach, w których musiały się wykazać zwinnością i sprytem. Zwyciężyła czwartoklasitka Adrianna Banyś, która przez najbliższy rok będzie nosiła tytuł tej najpiękniejszej. Na koniec spotkania z okazji Dnia Wiosny zaprezentowano specjalne przedstawienie, które wieńczyło projekt Szkoły Bezpiecznego Internetu. Szkoła, dzięki przeprowadzeniu akcji wśród rodziców, uczniów i nauczycieli, otrzymała certyfikat Szkoły Bezpiecznego Internetu. Koordynatorką projektu była Edyta Gil. Uczniowie odebrali dyplomy „Super Dzieciaka 2011”.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:16632}{joomplu:16633}{joomplu:16634}{joomplu:16635}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edyta
Edyta
13 lat temu

Moim zdaniem to skandal – kto uczy w tych podstawówkach niemieckiego??????????????? W NAPISIE – W SŁOWIE WILLKOMMEN JEST POWAŻNY BŁĄD – jest napisany przez jedno M . I nie trzeba być germanistą, żeby to zauważyć !!!!! Nauczyciele z powrotem na studia !!! Dokształcić się a potem brać za uczenie dzieciaków!

UPRzejmy
UPRzejmy
13 lat temu

biedne dzieci, skazane w dzisiejszych czasach na propagande eurosocjalistyczną.