naukobus1

Do Szkoły Podstawowej w Kluczach przyjechał „naukobus” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, aby w ciekawy sposób, m.in. poprzez obserwację doświadczeń fizycznych i chemicznych zachęcić uczniów do poznawania zagadnień związanych z polską nauką i myślą techniczną.

Wizyta przedstawicieli fundacji to efekt zdobytego przez szkołę w ubiegłym roku tytułu Naukowej Szkoły Ignacego w ogólnopolskim konkursie „Być jak Ignacy” (więcej o wygranej przeczytasz tutaj: http://www.gmina-klucze.pl/index.php?c=article&id=1699 ).

naukobus2

Tytuł ten dla swojej szkoły zdobyli uczniowie należący do utworzonego w ramach konkursu Koła Naukowego „Mali poszukiwacze srebra (nazwa nawiązuje do historii olkuskich kopalń srebra), którego opiekunem jest Monika Madajewska-Pandel, nauczyciel przyrody. Również w tym roku w Kluczach działa uczniowskie koło naukowe, tym razem poznające zagadnienia astronomii, a główną postacią polskiej nauki w tegorocznej edycji konkursu jest astronom Mikołaj Kopernik.

naukobus3

Ubiegłoroczna edycja poświęcona była patronowi fundacji, Ignacemu Łukasiewiczowi – naukowcowi i przedsiębiorcy, który stworzył podwaliny pod przemysł naftowy w Europie.

SP w Kluczach

naukobus4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze