waszeinterwencje

Przedszkolaki z placówki nr 8 przy ul. Legionów Polskich w Olkuszu nie doczekają się w tym roku placu zabaw. Powodem jest brak pieniędzy. – Dlaczego nasze dzieci mają gorzej niż ich rówieśnicy z innych przedszkoli? – pytają rodzice.

– Czy kwestia zakupu i montażu huśtawek, zjeżdżalni i piaskownicy to naprawdę aż takie obciążenie dla budżetu miasta? Kiedyś tłumaczono, że nie może być placu zabaw, bo przedszkole nie jest ogrodzone. Teraz jest, a miejsca do zabawy dla naszych pociech dalej nie ma. Wiem, że niedaleko jest plac zabaw przy ul. Osieckiej, ale dlaczego moje dziecko nie może korzystać z huśtawek na miejscu? W budżecie widnieje kwota 3 tys. złotych na przedszkolny plac zabaw, ale nie wiadomo, o którą placówkę chodzi – zadzwonił do naszej redakcji rodzic jednego z przedszkolaków.

Temat ten poruszaliśmy już na naszych łamach latem 2011 roku. Wtedy to z magistratu otrzymaliśmy odpowiedź, że w 2010 i 2011 roku skupiono się bardziej na tworzeniu placów zabaw przy szkołach, by skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Radosna Szkoła”, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wówczas nowe huśtawki i inne tego typu urządzenia pojawiły się przy olkuskich szkołach podstawowych nr 3, 4 i 10 oraz przy placówkach w Zedermanie i Sienicznie. Ze strony władz miasta padły również zapewnienia, że jeśli pozwolą na to finanse, miejsc zabaw dla najmłodszych będzie jak najwięcej.

Niestety, także  i w tym roku maluchy z „Ósemki” nie doczekają się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. – Ze względu na konieczność ograniczania wydatków Gminy w budżecie na 2013 rok nie zostały przewidziane środki na budowę i wyposażenie placu zabaw przy Przedszkolu nr 8. Zapisane w budżecie miasta i gminy Olkusz środki w wysokości 3 tys. złotych na zakup małej architektury na plac zabaw przy przedszkolu, to środki pochodzące z funduszu sołeckiego Żurady, przeznaczone na doposażenie placu zabaw przy tamtejszym przedszkolu– mówi Joanna Krampus, naczelnik Wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej olkuskiego magistratu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wsw
wsw
11 lat temu

radni wymienieni przez p. Lidkę powinni natychmiast zabiegac o fundusze na ten plac zabaw przed przedszkolem nr 8. po co oni kandyduja jak takiej prostej sprawy nie moga zalatwic. naglasniaja jakies tematy daleko od Olkusza a na swoim osiedlu nic nie robia. panie Chłosta do roboty, panie Rosołek do roboty, panie Kmita do roboty.

lidka
lidka
11 lat temu

moze by tak pan Kmita, Chłosta i Rosołek zamiast byc w opozycji do siebie, zwarli szeregi i zrobili cos w tej kadencji dla osiedla i przedszkola 8. bo jak nie to juz nikt w przyszlosci na nich nie zaglosuje. do roboty panowie.

Janusz
Janusz
11 lat temu

[quote name=”P.L”][quote name=”Jacek S.”]Kolejny sukces pana Rzepki. Ale dodatkowo 2 miliony zł na urząd dało się zapisać w budżecie.[/quote]

Pan Piaśnik puścił bąka (2 miliony), ale już niewyjaśnil na co pojda, bo sam nie wie o co chodzi. Ja wam powiem o co chodzi. Chodzi o to by nie zlapac kroliczka ale by go gonić.[/quote]
6 milionów skatepark

matka
matka
11 lat temu

pogoncie tych radnych z Pakuski – Chlosta, Rosolek, Herzyk, Kmita niech sie wezma do roboty. mysla jak tu dokopac przeciwnikom politycznym a nie mysla o spoleczenstwie, ktore ich wybralo.

stinek
stinek
11 lat temu

Przecież będzie skatepark. Tam niech się dzieciaki wyszaleją

Kobieta
Kobieta
11 lat temu

Przyjdżcie na Młodych tam jest plac do grillowania i do smeiciowego jedzenia. to i pobawicie się, po co wam inne zabawki. W to grillowanie weszło mnóstwo kasy i grillowania czas zacząć, zawsze to przy piwku ktoś się wywnętrzy i powie coś, ku radosci pozostałym.

nadzieja
nadzieja
11 lat temu

Jak pamiętam, z brakiem środków pieniężnych na wyposażenie placu zabaw przy przedszkolu nr 8, Gmina boryka się już od co najmniej 6 lat… Moje dziecko, które uczęszczało do tej placówki, już kończy podstawówkę, a placu zabaw jak nie było tak nie ma… Gmina wciąż nie ma środków na place zabaw, tak bardzo potrzebnych… i kosztujących tak niewiele… Przecież jeden plac zabaw na osiedlu Pakuska, urządzony kilka lat temu, to stanowczo za mało jak na ilość dzieci zamieszkujących ten teren miasta!
Ale za to w Sienicznie ten sam plac zabaw urządzono już dwa razy :-* Ciekawe, kiedy będzie następny?!

P.L
P.L
11 lat temu

[quote name=”k”]Rada osiedla przeznacza pieniądze na wycieczki emerytom, dzieci nie są ich wyborcami.[/quote]

Wycieczki sa organizowane przez MOK i biura podróży a Rada osiedla powinna myslec o tym by jak najwiecej pozostalo dla mieszkancow w postaci srodkow trwalych.

k
k
11 lat temu

Rada osiedla przeznacza pieniądze na wycieczki emerytom, dzieci nie są ich wyborcami.

P.L
P.L
11 lat temu

[quote name=”Jacek S.”]Kolejny sukces pana Rzepki. Ale dodatkowo 2 miliony zł na urząd dało się zapisać w budżecie.[/quote]

Pan Piaśnik puścił bąka (2 miliony), ale już niewyjaśnil na co pojda, bo sam nie wie o co chodzi. Ja wam powiem o co chodzi. Chodzi o to by nie zlapac kroliczka ale by go gonić.

Jacek S.
Jacek S.
11 lat temu

Kolejny sukces pana Rzepki. Ale dodatkowo 2 miliony zł na urząd dało się zapisać w budżecie.

legionista
legionista
11 lat temu

moze zarząd osiedla powinien wylozyc troche funduszy z budzetu, jak to robia solectwa i inne zarzady. porozmawiajcie z zarzadem osiedla – przewodniczacym Rosolkiem i zarazem radnym. moze powinni inni radni dzialac w tej kwesti jak radny: Chłosta, Kmita, Herzyk (starostwo), Piaśnik. gdzie oni są?.

wujek
wujek
11 lat temu

Trzeba zlikwidować straż miejską i monitoring za 800 000 zł to pieniądze na plac zabaw się znajdą 😆