wasze interwencje nowe

Po jednej stronie ul. Górniczej w Olkuszu, praktycznie na całej jej długości, są wydzielone miejsca postojowe. Ostatnio nieco zmniejszono ich liczbę, aby wydłużyć lewoskręt w ul. Mickiewicza. Złe oznakowanie wprowadzonej zmiany skutkowało łamaniem przepisów przez kierowców. Po naszej interwencji drogowa pomyłka została poprawiona.

Błąd w oznakowaniu nie umknął uwadze naszego Czytelnika. – Na ul. Górniczej niedawno pomalowano linie poziome – fatalnie oczywiście, bo nic się nie da u nas zrobić dobrze. Przy dojeździe do ul. Mickiewicza, gdy samochód stoi na ostatnim miejscu postojowym, „zmusza” innych kierujących do przejeżdżania linii ciągłej. Wystarczyło przecież 3 – 5 metrów tej linii nie malować lub zrobić przerywaną – maila tej treści otrzymaliśmy od uważnego kierowcy.

Problem z nowym poziomym oznakowaniem zgłosiliśmy do zarządcy ul. Górniczej, czyli gminy Olkusz. Okazało się, że w miejscu wskazanym przez naszego Czytelnika wykonawca oznakowania zmienił je nie do końca zgodnie z wytycznymi magistratu. – Przede wszystkim, po konsultacjach m. in. z policją, postanowiliśmy ograniczyć liczbę miejsc postojowych znajdujących się najbliżej ul. Mickiewicza (o dwa miejsca), tym samym wydłużając pas do skrętu w lewo. Zakorkowanie ulicy Górniczej w dużej mierze wynikało z powolnego rozładowywania ruchu samochodów, gdyż skręcający w lewo, dłużej czekając na możliwość wjazdu w ul. Mickiewicza, tamowali również ruch pojazdów skręcających w prawo. Wydłużenie lewoskrętu ma pomóc w udrożnieniu ul. Górniczej. Oznakowanie poziome zostało już skorygowane przez wykonawcę – na jego koszt, zgodnie z naszymi wytycznymi – odpowiada rzecznik prasowy urzędu Michał Latos.

Czytelnikowi gratulujemy spostrzegawczości, a odpowiedzialnym za sprawdzanie wykonania gminnych zleceń życzymy większej czujności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ptakigłuptaki
ptakigłuptaki
7 lat temu

Głupio pomalowali bo zakazali parkować na martwych wjazdach do posesji.

bulka
bulka
7 lat temu

BRAVO O TO CHODZILO!!!

pavv
pavv
7 lat temu

[quote name=”kolomansky”]Skończ w końcu to gimnazjum i zacznij sensownie pisać ..[/quote]

Jak ja chodziłem do szkoły to gimnazja dopiero co zostały zlikwidowane. A jeździć trzeba umieć, bo jak się nie umie to się cierpi i płacze, że ktoś linię ciągłą tak dla jaj namalował, albo, że znak STOP w bezsensownym miejscu postawił (vide znak STOP na skrzyżowaniu z drogą na Trzebinie, jadąc od szpitala w kierunku wiadukt na 29 Listopada.

kolomansky
kolomansky
7 lat temu

Skończ w końcu to gimnazjum i zacznij sensownie pisać .. Twoja ignorancja w temacie przepisów na drodze sięgła zenitu..
Mandat dlatych wymienionych przez ciebie to pestka, pewnie by spokojnie zapłacili gdyby mogli, ale niestety – nie wolno ich ukarać.. Że jest to oburzające to inna sprawa ale artykuł nie jest o tym ..
Podtekst felietonu jest jasny – zero myślenia przy projektowaniu i oznakowaniu dróg – gdyby od razu dobrze pomalowano nikt by nie zauważył..

pavv
pavv
7 lat temu

LINIOWIEC się jakiś znalazł. Ja w Olkuszu nawet nie patrzę na linię. Jadę i tyle! Ponadto zgodnie z najnowszą modą nie będę się zatrzymywał na wezwanie policji.Niech najpierw ukarzą mandatem karny swoich ziomów (m.in. komendantów policji co to porsche ponad 200 km/h jechali), sędziów, p-osłów, prokuratorów itp. itd.