W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w wyniku, których trzy osoby trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali również  dwóch nietrzeźwych kierujących: motocyklistę i kierowcę samochodu osobowego. 

W piątek, 14 sierpnia na ulicy Nowej w Bukownie kierujący Suzuki Vitarą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Ranna w tym wypadku została pasażerka, którą załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała do szpitala. W niedziele tj. 16.08. po godzinie 18 w Trzyciążu kierujący fiatem 127 wpadł w poślizg i dachował. Do szpitala zostali zabrani dwaj pasażerowie tego pojazdu.  Kierowca był trzeźwy.

W ubiegły piątek policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który kierując fiatem wjechał do rowu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto prowadził on pojazd, pomimo sądowego  zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 8.10.2020 roku.  Z kolei w sobotę (15.08.br.) w Wolbromiu policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 40-letniego motocyklistę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości  – 1,4 promila. Mężczyzna nie stosował się do decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci będą wyjaśniać dokładnie przyczyny i okoliczności obu zdarzeń drogowych. Nietrzeźwi kierowcy będą musieli się liczyć z poważnymi konsekwencjami zarówno prawnymi,  jak i finansowymi.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o