wielkanoc2018

Zbliża się Wielkanoc – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Ze Świętami Wielkanocnymi związanych jest wiele zwyczajów, obrzędów i tradycji, które w Polsce są szczególnie barwne, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jak obchodzona jest Wielkanoc w Polsce, a jak w Unii Europejskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć mogą uczestnicy zajęć organizowanych po raz kolejny w olkuskiej Bibliotece.

 

Uczniowie przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Święta polskie”, w czasie których dzieci poprzez różne ciekawe zadania poznają tradycje i obrzędy związane ze świętami Wielkanocnymi. Z kolei uczniowie starszych klas szkół podstawowych uczestniczyć będą w spotkaniach organizowanych w ramach projektów „Święta w Unii Europejskiej” oraz „Ocalić od zapomnienia”. Na zajęciach uczniowie, ucząc się szacunku dla odmienności kulturowej innych narodów,  poznają najciekawsze zwyczaje Wielkanocne w wybranych krajach Unii Europejskiej. Młodzież pozna też bogactwo polskich Wielkanocnych tradycji i zwyczajów, które są częścią  wielkiego dziedzictwa polskiej kultury.
3 marca 2018 r., w ramach cyklicznych „Bajkowych sobót dla rodziny”,  odbyły się również kreatywne Wielkanocne warsztaty, w czasie których dzieci wraz z rodzicami (opiekunami) wykonali wyjątkowe wielkanocne ozdoby.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wierny
wierny
5 lat temu

Papież Franciszek skrytykował opłaty za msze,
które wciąż funkcjonują w wielu kościołach.
„Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię?
Nic, zrozumiano? Nic” – powiedział Franciszek.

[quote name=”Papież Franciszek”] Za mszę się nie płaci. Msza jest pamiątką ofiary Chrystusa. Odkupienie jest darmowe. Jeśli chcesz złożyć datek, złóż. Ale za mszę się nie płaci. Ważne, żebyście to zrozumieli[/quote]
I co,zrozumieliście?