gimnazjada2

Olkusz był gospodarzem Rejonowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Uczennice szkół reprezentujące cztery powiaty grały w „szczypiorniaka” w hali sportowej.  O awans do wojewódzkich finałów walczyły reprezentantki Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie, Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, Gimnazjum w Zakrzowie z powiatu wadowickiego oraz  Gimnazjum nr 4 w Olkusza. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. Każde spotkanie trwało 2 x 12 minut. Gimnazjadę sędziował Leszek Litarski.

W meczach eliminacyjnych dziewczyny z Zakrzowa pokonały oświęcimianki 9:4. Wysokie zwycięstwo odniosły uczennice olkuskiej „Czwórki” nad zespołem z Chrzanowa (16:5). Walka o trzecie miejsce była zacięta. Gimnazjalistki z Chrzanowa i Oświęcimia w regulaminowym czasie gry zremisowały 5:5, a  wynik rozstrzygnięto po rzutach karnych na korzyść pierwszego z zespołów (1:0). W finale nasze uczennice pokonały Zakrzów 15:11 i tym samym zyskały prawo startu w krakowskich finałach.gimnazjada1

– Bardzo cieszy fakt, że drużyna szkolna z naszego miasta awansowała do zawodów wojewódzkich i będzie miała możliwość walki o mistrzostwo Małopolski. Widać, że klasy usportowione w szkołach podstawowych, cykl turniejów piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży organizowanych w naszej gminie oraz praca trenerów w klubie powoli przynosi efekty. Mam nadzieję, że wprowadzenie klas sportowych w gimnazjach spowoduje, że rok rocznie będziemy mieli przedstawiciela na najwyższym szczeblu zawodów Szkolnego Związku Sportowego, zaliczanych do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży – mówi przewodniczący SZS Marcin Bujas.

Gimnazjalistki z Olkusza zagrały w składzie: Agata Łój, Agnieszka Aszurek, Paulina Leńczuk Katarzyna Kołoda, Justyna Palimąka, Adriana Shtanhret, Katarzyna Kowalska, Kamila Stach, Aleksandra Zbrońska, Magdalena Tokarczyk, Paulina Sarota, Sylwia Sroka, Magdalena Rogóż i Joanna Januszek. Opiekunem dziewcząt był Paweł Mączka.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:19356}{joomplu:19348}{joomplu:19331}{joomplu:19315}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze