W piątek, 31 lipca w Świętochłowicach Juniorki Młodsze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz powalczą o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Podopieczne Patrycji Głąbik i Agaty Nowak na Śląsku rozegrają cztery spotkania.

Rywalkami Młodych Lwic będą: UKS Pawonków, MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, UKS Handball 2019 Kolonowskie oraz MMKS Jutrzenka Płock. Zmagania w Świętochłowicach będą jednym z trzech turniejów, które wyłonią sześć najlepszych zespołów aspirujących do krajowego podium.

– Biorąc pod uwagę wyniki rozgrywek wojewódzkich, aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, a także założenie, by turnieje eliminacyjne do finałów mistrzostw Polski organizowane były jako zawody jednodniowe Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej podjęła decyzję o rozegraniu trzech turniejów eliminacyjnych w kategoriach juniorka młodsza i junior młodszy. Z każdego z turniejów eliminacyjnych awansują po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny do turnieju finałowego – czytamy w komunikacie z dnia 21 lipca, jaki dotarł do naszego Klubu.

Tak więc, z piątki półfinałowych kandydatów, którzy zagrają w Świętochłowicach, trzy ekipy będą musiały się obejść smakiem, plany udziału w finałach przekładając przynajmniej na następny rok.

– Wszystko tutaj dzieje się błyskawicznie, pojawiają się nowe koncepcje i terminy. Nam to jednak nie przeszkadza, robimy swoje, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego w naszym wykonaniu turnieju poza Olkuszem. Tak się złożyło, że będą to od razu półfinały Mistrzostw Polski, a więc i motywacja do pracy jeszcze większa – zaznacza trenerka Głąbik.

Na tę chwilę aspiracje do medali MP zgłasza łącznie 15 zespołów podzielonych na trzy równe sobie turniejowe drabinki. ZPRP wyznaczył gospodarzy turniejów półfinałowych: oprócz Świętochłowic także Buk oraz Kowalewo Pomorskie.

– Pomimo okresu wakacyjnego solidnie trenujemy. Dziewczyny czują, że otwiera się przed nimi niepowtarzalna szansa, by zaistnieć i pokazać, że mistrzostwo Małopolski nie było dziełem przypadku. Mamy swój obiekt, a więc i warunki do prowadzenia zajęć są naprawdę dobre. Nie brakuje zaangażowania i chęci nauki bądź co bądź nowej dyscypliny. Wszyscy wciąż się uczymy beach handballu, a prawdziwa weryfikacja sił nastąpi już niebawem – dodaje Patrycja Głąbik.

SPR Olkusz już teraz dokonał rzeczy historycznej. Potrójne Mistrzostwo Małopolski w pierwszych oficjalnych mistrzostwach województwa na stałe zapisało się w kronice Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Srebrne Miasto znalazło się także w gronie topowych miejscowości, gdzie w plażówkę gra się coraz częściej i lepiej. W kategorii Juniorek Młodszych Olkusz stanął ramię w ramię ze wspomnianymi już wcześniej: Pawonkowem, Świętochłowicami, Kolonowskim, Płockiem, a także Gubinem, Szczecinem, Kobierzycami, Wrocławiem, Bukiem, Tczewem, Łomżą, Włocławkiem i Kowalewem Pomorskim. Jak wysoko w tej hierarchii uda się zakończyć tegoroczną przygodę z beach handballem okaże się już wkrótce!

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze