Olkusz

Policjanci olkuskiej komendy apelują do kierowców o ostrożność i uwagę na drodze. Jazda „na zderzaku”, to powszechne zjawisko, które może mieć poważne konsekwencje. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, co w konsekwencji prowadzi do powstawania kolizji i wypadków drogowych.

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to jedna z przyczyn kolizji i wypadków drogowych. W piątek tj. 11.12 br. w Olkuszu na ulicy Sikorka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem  Seata i Audi. Z ustaleń policji wynika, że o bezpiecznej odległości za pojazdem zapomniał kierowca Seata, który najechał na tył Audi. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona 28-letnia kierująca Audi. Na szczęście kobieta nie wymagała hospitalizacji i po przeprowadzonych badaniach została zwolniona.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia drogowego. Pamiętajmy o tym, że prędkość z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze. Wynika to z przepisów ruchu drogowego z art. 19. Kodeksu Drogowego, gdzie kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Mogę w końcu prosić o informacje czy miała miejsce kolizja policyjnego BMW w czwartek ub. tygodnia?