herb olkusza

OGŁOSZENIE
Wysoka cena oraz niska jakość wody – te dwa zarzuty pod adresem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powtarzane są przez mieszkańców najczęściej. Problem dotyczy nie tylko Gminy Olkusz, ale także pozostałych gmin, będących udziałowcami w PWiK Sp. z o.o.: Klucz, Bolesławia oraz Bukowna. Dlatego olkuscy samorządowcy chcą wystąpić z inicjatywą włączenia pozostałych rad gmin w aktywną dyskusję o problemach związanych z wodą.  W czasie ubiegłotygodniowej Komisji Rozwoju i Gospodarki Miejskiej odbyła się kilkugodzinna dyskusja o funkcjonowaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Zarząd Wodociągów odpowiadał na szczegółowe pytania radnych, sołtysów i przewodniczących osiedli, którzy poruszali kwestie dotyczące cen wody i odbioru ścieków, jakości wody oraz konsekwencji finansowych projektu „Porządkowania gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy”.

Jednym z końcowych wniosków, przyjętym przez Komisję Rozwoju i Gospodarki Miejskiej jednomyślnie, było umocowanie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu do wystąpienia do rad gmin: Bukowno, Bolesławia i Klucz z propozycją utworzenia międzygminnego zespołu radnych, którzy mieliby szansę wspólnie porozmawiać o obecnej sytuacji wodno-ściekowej na terenie obsługiwanym przez PWiK.

– Dziękuję radnym za tę inicjatywę i całkowicie ją popieram. Spotykałem się bowiem z zastrzeżeniami, że Gmina Olkusz zatwierdza taryfę za wodę i ścieki samodzielnie, nie pozostawiając przedstawicielom innych gmin wyboru w tym zakresie. Sam zapewniłem Przewodniczącego Rady Miejskiej o pełnej współpracy oraz zwróciłem się dodatkowo z apelem, aby inicjatywa utworzenia międzygminnego zespołu radnych została podjęta jak najszybciej – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.
W tym roku dyskusja na temat cen wody i ścieków rozpoczęła się znacznie wcześniej, niż odbywało się to dotychczas. Prognozy przedstawione przez Wodociągi nie pozostawiają bowiem wątpliwości: planowany jest kolejny wzrost cen wody oraz ścieków. Ostatnią podwyżkę udało się zniwelować m.in. dopłatami z budżetów poszczególnych gmin, choć też nie wszystkie się zdecydowały na ten krok. Olkuscy samorządowcy liczą na to, że wcześnie podjęte działania pomogą ochronić mieszkańców przed kolejnymi podwyżkami.

W interesie wszystkich – zarówno władz samorządowych, jak też mieszkańców – leży to, aby zespół, którego powołanie zaproponowali radni, dysponował odpowiednio długim czasem na solidną analizę i zaproponowanie konkretnych działań. Mieszkańcy wszystkich gmin mają prawo oczekiwać od swoich wybrańców odpowiedzialnego reprezentowania ich interesów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
edziu
edziu
7 lat temu

mmmm…. dzięki za poprawkę, ale tak mną trzęsło, że aż klawisze strzelały 😛 .
OLAOLA, – a to tylko w wodociągach tak jest czy w innych firmach podobnie ? każdy każdemu pomaga, Ty jak masz możliwość to z Rodzinie nie pomagasz ? normalne że jak ktoś odchodzi to poinformuje najpierw najbliższych i oni wiedzą piersi itd….. itd…. normalna sprawa. Na całym świecie i we wszystkich firmach tak jest 🙂 jest to normalne ludzkie zachowanie. To że ktoś z rodziny, czy znajomy to znaczy że od razu głupszy ? gorszy ? wiele osób pewnie korzystało z takiej poczty żeby dostać pracę.

Ernest
Ernest
7 lat temu

Wymieńcie władze PWiK a nie powołujcie głupich zespołów. Co należy zrobić, aby nasze uczone władze zrozumiały, że nie da się utopić w kosztach wody tylu urzędników co obecnie jest zatrudnionych w PWiK. Zacznijcie od osób, które w żaden sposób nie są tam potrzebne, a tylko dzięki pozycji Piaśnika, i pozostałych wójtów są tam zatrudnione. Osoby te powinny mieć na tyle honoru, że powinny same odejść.

olaola
olaola
7 lat temu

W wodociągach olkuskich można pracę dostać po rodzinie,sporadycznie z PUP-u. Pracowników tzw umysłowych jest trzy razy więcej od fizycznych. Ciocia na emeryturę odchodzi to na jej miejsce ktoś z rodzinki wskakuje,ciocia wyznacza.I to nie są pomówienia. Przecież to łatwo sprawdzić,jakie koneksje rodzinne są! Od lat to działa.A woda w górę idzie

Aaa
Aaa
7 lat temu

Roman dalej nic nie kuma. 😆 Ale radni widać nie lepsi. 😀 😆 😀
Ło matko! Taryfa na wodę musi rosnąć, bo jest zabezpieczeniem dla banków do udzielonych kredytów i emisji obligacji na inwestycję kanalizacyjną. To i dopłaty z gmin musza rosnąć, proste! Bo mieszkańcy nie będą płacić więcej niż teraz płacą. Wszystkie inne gminy to rozumieją, tylko Olkusz nie rozumie. Nie wróżę sukcesu inicjatywie radnych i pana burmistrza.

mmmm
mmmm
7 lat temu

edziu, nie statusów tylko statutów.