Olkusz

11 maja, z okazji Nocy Muzeów, atrakcje Podziemnego Olkusza, Muzeum Afrykanistyczne oraz Muzeum Władysława Wołkowskiego można było zwiedzać bezpłatnie, z czego skorzystało wiele osób.

W MOK – Centrum Kultury przygotowano ciekawy program związany z Afryką.

Gościem specjalnym był Kuba „Qba” Bociąga, podróżnik, muzyk, autor książki „100 krajów przed 40-tką+”. Qba Bociąga podróżuje 20. roku życia. Pierwszym krajem, który odwiedził, była Finlandia, setnym Irak. Setkę miał zdobyć przed czterdziestymi urodzinami, jednak pandemia wszystko nieco opóźniła. Przy jego zamiłowaniu do podróży należy się spodziewać długiej listy kolejnych zdobytych krajów.

Inne atrakcje to warsztaty dotyczące kultury i kuchni Czarnego Lądu. Prowadził je Papa Samba Ifra Ndiaye, Senegalczyk, z wykształcenia biolog, właściciel Centrum Kultury i Sztuki Afrykańskiej Teranga w Krakowie. Jego ciekawe opowieści i możliwość degustacji pysznych potraw i napojów afrykańskich przyciągały tłum dorosłych i dzieci.

Również dla dorosłych i dzieci przewidziano gry i zabawy. Po muzeum wędrował głuchy głos bębnów afrykańskich entuzjastycznie testowanych przez najmłodszych.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze