Już po raz szósty przedszkolaki i ich najbliżsi spotkali się na wspólnym Pikniku Rodzinnym, który organizuje co roku Przedszkole nr 3 w Olkuszu. W tym roku świętowanie było wyjątkowe, bo 80. urodziny obchodził Koziołek Matołek, symbol przedszkola, które za patrona wybrało sobie Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji wszyscy goście odśpiewali przybyłemu z Pacanowa Koziołkowi tradycyjne „Sto lat” i wspólnie zjedli urodzinowy tort.

Krasnoludki, Jagódki, Wesołe Koziołki, Słoneczka i Pszczółki zaprezentowały licznie zgromadzonym gościom specjalnie przygotowane na tę okazję układy choreograficzne i piosenki. Wierni fani talentów swoich dzieci z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do wspólnej zabawy. Specjalne nagrody otrzymały tego dnia przedszkolaki, które w ciągu ostatniego roku szkolnego godnie i z sukcesami reprezentowały swoje przedszkole na rozmaitych konkursach i zawodach, a rodzice, nieszczędzący czasu na to, aby wspierać Kornelowców w realizowaniu kolejnych marzeń, specjalne podziękowania. Na wszystkich czekało tego dnia wiele atrakcji – specjały z przedszkolnej kuchni, cukrowa wata, dmuchany zamek czy loteria z nagrodami. Długa kolejka chętnych ustawiała się do stanowisk z malowaniem twarzy oraz magicznymi bańkami mydlanymi. Do tańca w ogrodzie zachęcał sam Koziołek Matołek.

– Wspólny piknik już na stałe wpisał się w nasz kalendarz i co roku rodzice bardzo licznie odpowiadają na nasze zaproszenie. Jest to doskonała okazja, żeby oderwać się na moment od codziennych obowiązków i poświęcić czas dla swojego dziecka, a jednocześnie zintegrować się z całą społecznością przedszkolną – mówi Bożena Urbaniak, dyrektor Przedszkola nr 3 w Olkuszu.

Piknik Rodzinny odbył się w ramach programu „Postaw na rodzinę”, jaki realizuje Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, aby zachęcić społeczność miasta do spędzania czasu w gronie najbliższych oraz lokalnej społeczności.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:39452}{joomplu:39442}{joomplu:39417}{joomplu:39370}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o