10

25 sadzonek jodeł zdobi olkuskie osiedle Młodych. Drzewka to nagroda za udział w sprzątaniu terenów zielonych.

Osiedle Młodych znalazło się w gronie wyróżnionych sołectw i osiedli, które włączyły się akcję porządkowania przede wszystkim lasów. Podczas gali z okazji Dnia Ziemi przedstawiciele nagrodzonych jednostek organizacyjnych gminy odebrali dokumenty uprawniające do otrzymania sadzonek od nadleśnictwa Olkusz . Na osiedle Młodych trafiło 25 jodeł. Ich sadzeniem zajęła się grupa mieszkańców, w której byli również członkowie zarządu osiedla. Nowe drzewka rosną przy Dolince, obok Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przy ul. Reja i ul. Krasińskiego.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 11

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
...LeśniczySadź lasJaś DurańskiRomuald Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Czyn społeczny jak za komuny tyle, że za komuny można było order, skierowanie na wczasy albo premię dostać, a teraz sadzonki się rozdaje.

z osiedla
z osiedla

mało tych drzewek, ale trzeba się cieszyć że u nas przybywa a na wsiach mamy istny tartak. Dobra inicjatywa całego zarządu 🙂

Karol
Karol

Czy jest więcej zdjęć? Mieszkam pbok, a niestety będę dopiero za kilka dni 😉

Samosiejka
Samosiejka

Mało tych drzewek jak na taką powierzchnię, ale dobre i to.
Też posadziliśmy w naszej okolicy dużo sosen, brzóz i akacji ok 20 lat temu a firma która przyszła z piłami podobno na zlecenie Tauronu nazwała bezczelnie te drzewa mianem samosiejek. Po czym wychlastali i ktoś ich sobie zabrał a gałęzie zmielili pozostawiając na miejscu sterty trocin.

Mat
Mat

Aktyw PiSu sadzi drzewka w marynarce i spodniach od garnituru. Pogratulować wyobraźni… 😛

Romuald
Romuald

Były kiedyś Jasiu Durański czyny społeczne – partyjne – obowiązkowe, gdzie np. rozrzucano ziemię urodzajną pod blokami już zamieszkałymi, a mieszkańcy tych bloków wychylając się z okien swoich mieszkań śmiali się z nas -mówiąc durni- pełną gębą.
Czyżby te czasy powracają? Podobno nie da się psu dwa razy ogon odciąć, ale to tylko podobno.

Jaś Durański
Jaś Durański

Romualdzie-ani tamtych czynów się nie wstydzę ; ani swojego rodowodu. Jestem wciąż taki sam. To widać na zdjęciach, no może trochę starszy. Mnie pewnie nie będzie ale te drzewka, o ile ludzie nie zniszczą pozostaną. I sprawia mi to radość. Pozdrawiam.

Romuald
Romuald

Panie Janie. Nie zrozumiałeś mych intencji. Każda taka inicjatywa jest cenna. Tylko dlaczego robione to jest z taką pompą;- zdjęcia, poklask, propaganda. Można to było zrobić w zaciszu fleszy. Więcej nas kosztuje przedłużenie pracy obecnego prezesa SM, który powinien sobie dać już spokój z dorabiania i tak już dużych swoich pieniędzy i pójść na naprawdę wysoką emeryturę. Żebranie u swojej rady nadzorczej o pozostawienie dalej na stanowisku dla; kasy, kasy, kasy, bo czego innego można się spodziewać jest zwykłą nieprzyzwoitością, tak samo jak pompa przy wsadzeniu tych kilku drzewek.

Sadź las
Sadź las

[quote name=”Jaś Durański”]Romualdzie-ani tamtych czynów się nie wstydzę ; ani swojego rodowodu. Jestem wciąż taki sam. To widać na zdjęciach, no może trochę starszy. Mnie pewnie nie będzie ale te drzewka, o ile ludzie nie zniszczą pozostaną. I sprawia mi to radość. Pozdrawiam.[/quote]
Panie Durański i inni miłośnicy drzew!

Prośba o sprawdzenie wymagań jodły, które sadziliście. Ja rozumiem, że cenne są… zdjęcia podczas sadzenia ale czy próbował Pan … solić kawę?

Właśnie, to zrobiliście z tymi jadłami.

Leśniczy
Leśniczy

Oj panowie z PiS-u , Wy sadzicie a Szyszko tnie 😥 . Wkrótce wybory i trzeba się pokazać, a niektórzy już nawet sadzić drzewa chodzą w garniturach. 😛 Może więcej powściągliwości panowie. Myślę że Was czas dobiega końca.

Karol
Karol

Ani Szyszko ani ustawa nie wycinają drzew. Drzewa wycinają ludzie.

...
...

[quote name=”Romuald”]Panie Janie. Nie zrozumiałeś mych intencji. Każda taka inicjatywa jest cenna. Tylko dlaczego robione to jest z taką pompą;- zdjęcia, poklask, propaganda. Można to było zrobić w zaciszu fleszy. Więcej nas kosztuje przedłużenie pracy obecnego prezesa SM, który powinien sobie dać już spokój z dorabiania i tak już dużych swoich pieniędzy i pójść na naprawdę wysoką emeryturę. Żebranie u swojej rady nadzorczej o pozostawienie dalej na stanowisku dla; kasy, kasy, kasy, bo czego innego można się spodziewać jest zwykłą nieprzyzwoitością, tak samo jak pompa przy wsadzeniu tych kilku drzewek.[/quote]Jakby wsadzili po cichu skromnie tak Samosiejek, wówczas to drzewka by… Czytaj więcej »