dk

Dom Kultury w Wolbromiu przymierza się do finalizacji projektu budowy nowego kameralnego kina, które będzie uzupełnieniem oferty funkcjonującego w placówce kina Radość. Zakup części wyposażenia będzie możliwy dzięki pozyskaniu funduszy europejskich. Właśnie ogłoszono przetarg na jeden z jego najważniejszych elementów – projektor cyfrowy.

Do 21. września br. przyjmowane będą oferty do ogłoszonego przez gminę Wolbrom przetargu na dostawę, instalację i uruchomienie projektora cyfrowego do projekcji cyfrowej 2D i 3D, zgodnej ze standardem DCI w sali kina studyjnego, które powstanie w pomieszczeniach użytkowanych do 2013 r. przez LGD Nad Białą Przemszą. Zamówienie przewiduje też przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi nowego sprzętu. Zakup będzie zrealizowany z udziałem środków w wysokości 85 tys. zł pochodzących z dotacji rozdzielanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, w ramach programu operacyjnego „Rozwój kin”, priorytet „Cyfryzacja Kin”, przyznanych na wolbromski projekt, który nazwano „Kino studyjne w małym mieście – dotąd marzenia, wkrótce rzeczywistość”. Dodatkowo Dom Kultury otrzymał z tego samego źródła dotację 140 tys. zł na przygotowanie sali kinowej. W niedługim czasie zostanie zaprezentowana ostateczna koncepcja jej wyglądu i zostanie ogłoszony przetarg na realizację przedsięwzięcia w trybie „zaprojektuj – wybuduj”. Jak zapowiada dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu Piotr Gmrot, inwestycja ma być ukończona jeszcze przed końcem tego roku.

W nowym, małym studyjnym kinie, którego widownia przewidziana jest na około 50 miejsc siedzących, mają być wyświetlane głównie filmy spoza komercyjnego nurtu, jako alternatywa dla popularnych nowości, prezentowanych w dużej sali kina Radość. Przed ekranem kinowym zmieści się dodatkowo 2,5 metrowej szerokości scena, co pozwoli na wykorzystanie w sali kinowej jako dodatkowej kameralnej sali widowiskowej, gdzie będzie można organizować mniejsze imprezy, pokazy i koncerty.

Pierwsza, wstępna koncepcja, przygotowana przed dwoma laty, kiedy powstał pomysł przez architekt Monikę Grojec przewidywała, że kino będzie wyglądało mniej więcej tak:

kino studyjne1a

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
123
7 lat temu

Pracowników na basen jednak nie zagonił. Jeżdżą cichaczem do Miechowa mimo że u siebie za darmo mają 😆 😆 😆 😆

tyłem do przodu
tyłem do przodu
7 lat temu

.a gdzie ścieżki rowerowe ktore służyły by małym i dużym

theon
theon
7 lat temu

No i OK, jak się do padla zagoniło pracowników to i do kina pójda 🙂 50 miejsc ? no i gitara !!! 😆 😆

123
123
7 lat temu

Jak tam kort do padla? Ile osób pograło w całym sezonie? 5?