7

Jeszcze tej jesieni stacja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Olkuszu otrzyma nową karetkę. Ma to być jeden z najnowocześniejszych pojazdów w Polsce.

W podpisaniu umowy na dofinansowanie w kwocie 400 tys. złotych oraz wręczeniu symbolicznego czeku uczestniczyli: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch oraz dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego dr n. med. Małgorzata Popławska.

3

Zgodnie ze specyfikacją postępowania przetargowego, karetka ma posiadać m. in. podwójny system ogrzewania przedziału pacjenta i kabiny kierowcy, niezależny od pracy silnika czy dwuparownikową klimatyzację z niezależną regulacją temperatury i nawiewu w przedziale pacjenta i kabinie kierowcy. W przedziale pacjenta zamontowany ma być dotykowy panel sterujący służący do regulacji: oświetlenia przedziału pacjenta oraz oświetlenia zewnętrznego przestrzeni wokół ambulansu, wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji przedziału pacjenta z funkcją automatycznego utrzymywania ustawionej temperatury oraz temperatury w lodówce.

Nowością będą nosze z napędem elektrycznym (dostosowane do transportu pacjentów o wadze nawet 395 kg), pozwalające na łatwy transport pacjenta. Takie rozwiązanie jest bardziej komfortowe dla pacjenta. Z kolei od ratowników wymagają o wiele mniejszego wysiłku fizycznego niż klasyczne nosze.

5

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia nowoczesne ambulanse trafią do stacji ratownictwa medycznego w całej Polsce. Kwota dofinansowania to 400 tys. złotych na karetkę, co pozwoli na zakup nowoczesnych pojazdów przystosowanych do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego. Budżet programu w 2019 roku wyniesie prawie 80 mln złotych. Łącznie do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 200 nowoczesnych karetek.

4

1

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
4 Autorzy komentarzy
tm.brngrJanusz z Polskizdzich77DK Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tm.brngr
tm.brngr

[b]Karetki w kampanii, ale niedopuszczone do ruchu[/b].Zgodnie z ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia programem wymianu ambulansów, wymienione mają zostać wszystkie karetki starsze niż sześć lat. Wiceminister zdrowia jeździ po kraju, dumnie prezentując efekty programu. Jak ujawnił TVN, ambulanse, które podróżują wraz z nim, służą jedynie do zdjęć. W rzeczywistości nie zostały dopuszczone do ruchu ze względu na wagę. Jak wynika z ustaleń TVN, na kilku zdjęciach z wizyt wiceministra Waldemara Kraski pojawiają się te same karetki. Dziennikarzom udało się uchwycić numery ambulansów. Okazało się, że prezentowane na spotkaniach karetki w rzeczywistości nie jeżdżą do pacjentów, ponieważ są za ciężkie. Jak tłumaczono,… Czytaj więcej »

Janusz z Polski
Janusz z Polski

Poseł Jacek O.nie jest leniwy , gdy tylko może to skutecznie i wyraziście szkodzi Polsce i polakom:Patrz wynik głosowania w sejmie głosowanie nr 12 z 19.07.2019 r.w sprawie ” Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego” oj tu to szybko był przeciw !

zdzich77
zdzich77

[quote name=”DK”]Patrzę na to ostatnie zdjęcie i już wiem dlaczego Jacek O. jest w grupie najbardziej LENIWYCH posłów tej kadencji. W Sejmie w tej kadencji przemawiał całe 4 RAZY. W ubiegłej kadencji było zresztą podobnie. Kiedy miał znaleźć czas na reprezentowanie naszego regionu w Sejmie jak na miejscu tyle fotografii jest do wykonania. :)[/quote]
Jacek O. nie ma czasu na przemowy w sejmie, bo nieustannie biega pomiędzy remontowaną DK94, a nowo budowanym połączeniem kolejowym Olkusz-Kraków, osobiście pilnując wykonawców. I właśnie to zamiłowanie do biegania zaowocowała teką wiceministra sportu.

DK
DK

Patrzę na to ostatnie zdjęcie i już wiem dlaczego Jacek O. jest w grupie najbardziej LENIWYCH posłów tej kadencji. W Sejmie w tej kadencji przemawiał całe 4 RAZY. W ubiegłej kadencji było zresztą podobnie. Kiedy miał znaleźć czas na reprezentowanie naszego regionu w Sejmie jak na miejscu tyle fotografii jest do wykonania. 🙂