samuraj cypr1

W dniach 13-15 września w Larnace na Cyprze odbywały się zawody Pucharu Świata U15 w ju-jitsu. Wśród kadry Reprezentacji Polski znalazła się dwójka zawodników trenujących na co dzień w klubie UKS Samuraj Bukowno. Bartosz Hazy i Aleksander Zając byli o krok od medalu.

W cypryjskim turnieju udział wzięło przeszło 700 zawodników, a mimo to bukowianie uplasowali się w samej czołówce. Najbliżej podium był Bartek Hazy – ostatecznie sklasyfikowany na 5. pozycji. – Przeżywaliśmy niezwykłe emocje podczas walki Bartka z jego rówieśnikiem z Rosji. Nasz waleczny chłopak przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Zabrakło jednego punktu aby stanąć na pudle – mówi Katarzyna Biały z UKS Samuraj. Drugi z podopiecznych trenera Zbigniewa Białego – Olek Zając, zawody Pucharu Świata zakończył na 7. miejscu. Co ciekawe, szkoleniowiec Samuraja na południu Europy pełnił funkcję trenera kadry narodowej, był także liderem „biało-czerwonych”.

– Szkoda, że tym razem się nie udało, ale przed nami kolejne starty i kolejna szansa na laury. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Bukowno, który wsparł wyjazd naszych młodych, zdolnych zawodników na Cypr – dodaje Katarzyna Biały.

Przed wojownikami z UKS-u kolejne wyzwania. Już w najbliższy piątek, 24 września na turniej German Open pojedzie Damian Miłowicki – reprezentant klubu oraz członek kadry narodowej.

Wszyscy ci, którzy chcieliby pójść w ślady „Samurajów” mogą zrobić ku temu pierwszy krok. Zapytacie jak? Przyjdźcie na trening. Szczegóły na: samurajbukowno.pl

samuraj cypr2

Fot. UKS Samuraj

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze