14 radnych powiatowych złożyło wniosek o odwołanie zarządu powiatu. Biorąc pod uwagę, że trzech członków złożyło rezygnację już wcześniej, chodzi tutaj już tylko o starostę Jerzego Kwaśniewskiego i Henryka Kiecę. Wnioskodawcy trzymali w niepewności do samego końca sesji.

Pod wnioskiem o odwołanie podpisali się: Robert Herzyk, Jan Orkisz, Edmund Pęgiel, Czesław Żak, Robert Kozłowski, Marcin Cockiewicz, Paweł Piasny, Barbara Rzońca, Danek Ziarno, Norbert Bień, Waldemar Smoter, Zdzisława Szczygieł, Zdzisław Słomski, Leszek Stencel.

Uzasadnienie było krótkie i konkretne: utrata zaufania radnych, rezygnacja członków zarządu, brak dbałości o zrównoważony rozwój powiatu i brak polityki informacyjnej wobec mieszkańców powiatu. Starosta i wicestarosta nie skomentowali wniosku. Póki co nie ma konkretnych kandydatur. Jak podzielą się stanowiskami nowi koalicajnci, powinno być już jasne w drugim tygodniu grudnia, kiedy wszyscy zainteresowani spotkają się, żeby osiągnąć kompromis. 

Zgodnie z prawem wniosek o odwołanie zarządu może być procedowany na kolejnej sesji, ale nie wcześniej niż przed upływem miesiąca od jego złożenia. Radni nie ukrywają, że zależy im na szybkich zmianach i nie wykluczone, iż rada będzie obradować w przerwie między Świętami a Sylwestrem. Czy Nowym Rokiem powiat olkuski pójdzie nowym krokiem?

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
leov
leov
10 lat temu

Od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998, powiaty były zlikwidowane.
Dziwnym trafem wtedy miasto i region, rozwinęły się najbardziej. Przybyło miejsc pracy i mieszkań. Wygląda na to, że powiaty potrzebne są tylko by było gdzie osadzać urzędników.

theon
theon
10 lat temu

Jak się robi spiski z ludźmi, którym przyzwoity człowiek nie powinien ręki podac, to takie są efekty tej partyzantki. 😳

zgryżliwy
zgryżliwy
10 lat temu

Pięknie, buntownicy czego się dotkną to spaprają, chciejstwo zatruwa im umysły, nie potrafią realnie myśleć i pracować, a pan radny pracownik drogówki to już okrakiem stać nie może bo i tu by chapnąć tu by skubnąć. Starosto zrekonstruuj zarząd i trwaj.

Myślący
Myślący
10 lat temu

Państwo Rada Powiatu, nareszcie układa się logiczna łamigłówka. Zwalnia się Pana Pałkę z TBS z rocznym zarobkiem powyżej 100 tys zł,nie proponuje mu się nic ( na razie) , koalicja odwołuje starostę Kwaśniewskiego. 12 wspaniałych powołuje Pałkę na starostę, SLD nie ma nic, inni niewiele , a 23 radnych okazuje się bezradnymi. Fajnie nie ?

osieczanin
osieczanin
10 lat temu

Pani przewodnicząca , czy w nowym rozdaniu przewidujecie jakieś stanowiska dla nieudaczników ze starego zarządu. Jeżeli tak to po co ta szopka, chyba,że wam też chodzi o kasę

Józek
Józek
10 lat temu

Lepszym rozwiązaniem będzie wybrać innych radnych już za kilka miesięcy.
[quote name=”fuck”]Najwyższa pora rozpie*rzyć ten grajdoł z Towarzystwem Wzajemnej Adoracji a starostwo przenieść do Chrzanowa.[/quote]

fuck
fuck
10 lat temu

Najwyższa pora rozpie*rzyć ten grajdoł z Towarzystwem Wzajemnej Adoracji a starostwo przenieść do Chrzanowa.

Nie starosta
Nie starosta
10 lat temu

piszesz helgo o wyjątkowych szkodnikach, rzecz względna, ktoś ich tam umocował, ktoś wspierał. Ja boję się, że w chwili obecnej mamy wybór między dżumą a cholerą. Czy ktoś zna choćby zarys programu?

Gwarek
Gwarek
10 lat temu

Koalicja to dziwaczna,
Jurek odwołany,
Piasny już się z gąska wita,
ale będzie wydyma…

INTERFEJS
INTERFEJS
10 lat temu

[i]Komentarz usunięty ze względu na wulgarną treść.[/i]

helga
helga
10 lat temu

lepiej późno niż wcale. Antek z Hynkiem to wyjątkowe szkodniki.Ich nieudolne rządy narazily powiat na poważne straty finansowe. Choćby zaangażowanie powiatu w bezmyślne spory sądowe zresztą wszystkie przegrne brak wizji rozwoju ,potworne zadłużenie itp.

x
x
10 lat temu

[quote name=”aaaaa.”]Niech się ten kabaret już skończy. Już nie mozna o tym czytac. Wezcie to co chcecie, ale zacznijcie wreszcie cos dobrego robic dla powiatu. Bo bieda az piszczy.[/quote]
tylko co w takiej biedzie właściwie można zrobić? cudu trza, cudu!

Józek
Józek
10 lat temu

Szopkę to my dopiero możemy mieć z nowym Zarządem Powiatu.

aaaaa.
aaaaa.
10 lat temu

Niech się ten kabaret już skończy. Już nie mozna o tym czytac. Wezcie to co chcecie, ale zacznijcie wreszcie cos dobrego robic dla powiatu. Bo bieda az piszczy.