1

W sobotę pod Biblioteką dzieci i ich rodzice wzięli udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez PiMBP w Olkusz w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Teatralno–Literackim. Wydarzenie było częścią projektu „Przyszłość jest dziś – 3 dni z fantastyką”, który otrzymał dofinansowanie z MKiDN w ramach zadania „Partnerstwo dla książki”. Podczas imprezy najmłodsi mieli okazję wziąć udział w performatywnym spektaklu inspirowanym dziecięcą literaturą fantasy oraz warsztatach – aktorskich i charakteryzacji filmowej. Imprezie towarzyszyły prezentacje olkuskiej księgarni PEGAZ, Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” w Olkuszu oraz Akademii Robotyki Olkusz. Zajęcia czytelniczo–plastyczne, konkursy i zabawy przygotowali pracownicy PiMBP w Olkuszu. Można było zrobić sobie również zdjęcie z postacią inspirowaną sagą wiedźmińską i monidłem rycerza, a także zakuć się w dyby lub podnieść średniowieczny miecz rycerski, udostępniony przez Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn.

2

Oprócz wymienionych wyżej, w organizacji imprezy wsparł Bibliotekę Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu udostępniając nagłośnienie. Wszystkim Przyjaciołom serdecznie dziękujemy!
Natomiast dorośli uczestnicy imprezy spotkali się z pisarzem powieści nurtu fantastyki historycznej, Witoldem Jabłońskim.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

3

4

5

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
11 dni temu

Dużo konkretów do poczytania – http://www.fitlife-expo.pl/ Organizacja nie wymaga cudów, tylko świadomości podstaw. Tzn. rozumienia tego, czego oczekują ludzie. Standard.