wasze interwencje nowe

Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami po raz kolejny organizuje mobilne zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektronicznego oraz drobnych odpadów niebezpiecznych. Nie wszystkim mieszkańcom odpowiadają zaproponowane terminy odbioru wymienionych śmieci.  

Z odpadami wielkogabarytowymi oraz sprzętem elektronicznym nie ma problemu. Tego typu rzeczy odbierane są sprzed prywatnych posesji oraz z osiedlowych śmietników. Jeden z naszych Czytelników zwraca uwagę, że godziny zbiórek niebezpiecznych odpadów (jak termometry, akumulatory czy baterie) są tylko dla wybranych grup mieszkańców. – Zbiórkę znowu zaplanowano w godzinach porannych (8.00 – 10.30). To jest akcja dla bezrobotnych, czy mam wziąć urlop lub wcześniej oddać krew? – email tej treści trafił do naszej redakcji. 

Jak zorganizowane jest zbieranie niebezpiecznych odpadów? W wyznaczonych miejscach Olkusza oraz okolicznych sołectw przez dwie godziny stoi samochód MPGO. Z harmonogramu wynika, że zbiórki rozpoczynają się o godz. 6.00 i trwają maksymalnie do godz. 14.30. Szef olkuskiego oddziału MPGO wyjaśnia, że takie zbiorki odbywają się od dwóch lat według podobnego scenariusza. – O terminach informujemy mieszkańców ze stosownym wyprzedzeniem, zamieszczając ogłoszenia z dokładnym harmonogramem. Do tej pory nie mieliśmy sygnałów, że godziny prowadzonych zbiórek nie odpowiadają mieszkańców – tłumaczy kierownik oddziału MPGO w Olkuszu Łukasz Kubiczek. 

Co może zatem zrobić mieszkaniec, który chciałby pozbyć się drobnych niebezpiecznych odpadów, a nie pasuje mu termin wynikający z harmonogramu MPGO? -Tego typu odpady przyjmowane są w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00 oraz w soboty od 7.30 do 13.30. Mieści się on w Olkuszu, przy ul. Partyzantów 5 – dodaje Łukasz Kubiczek. 

Wygląda na to, że w Olkuszu niektórych odpadów nie sposób się pozbyć po godz. 15.00. Jak myślicie, czy godziny mobilnych zbiórek oraz otwarcia GPSZOK  powinny ulec zmianie? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jadwiga
Jadwiga
7 lat temu

Ooo i znowu Pan Bień na tapecie…ciekawe jak się wytłumaczy…

pavv
pavv
7 lat temu

Akumulatory się oddaje kupując nowy, a baterie można oddać w Kerfurze bądź Biedronce.