rajd_4

Jak ważną sprawą jest używanie przez dzieci elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, nie trzeba nikogo przekonywać. Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sieniczne postanowiła zadbać o bezpieczeństwo swoich uczniów i przystąpiła do Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

rajd_6

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności środowiskowej, szczególnie dyrekcji szkół, władz i rodziców, w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, a tym samym zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły oraz podczas zabaw w czasie pozaszkolnym, jak również zwrócenie uwagi dorosłych na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych.

Jednym z działań konkursowych było zorganizowanie, w piątek 21 października, „Rodzinnego Rajdu Odblaskowego”, w którym wzięli udział uczniowie i członkowie ich rodzin, nauczyciele szkoły oraz zaproszeni goście m.in. sołtys Olewina, Anita Kulig, sołtys Sieniczna, Marta Bogacka i sołtys Wiśliczki, Janina Milej. Każdemu dziecku towarzyszył przynajmniej jeden dorosły, a niektórym – całe rodziny. W rajdzie wzięły również udział przedszkolaki pod opieką nauczycielki i swoich rodziców. Każdy z biorących udział w rajdzie uczniów został wyposażony w kamizelkę odblaskową, opaski i przywieszki. Głównym celem rajdu było promowanie ogólnopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”, zwrócenie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym i obowiązek korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych oraz popularyzacja turystyki pieszej.

Uczestnicy rajdu najpierw przemaszerowali ulicą Świerkową w stronę Osieka, następnie drogą polną do ul. Górzystej, którą doszli do ul. Malinowa Góra, a nią z kolei do drogi A-4 (ul. Olkuska), gdzie spotkali się ze „strażniczką szkolną” Bernardą Tracz, która przeprowadziła kolumnę rajdową przez drogę A-4 do ul. Ojcowskiej i towarzyszyła już do mety rajdu, czyli do szkoły. ,,Rodzinny Rajd Odblaskowy” zakończył się po zmroku wspólnym ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski, a także przedstawiły przygotowany wraz z wychowawcami program dotyczący bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Były zagadki, piosenki i wspaniała, rodzinna atmosfera.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
czub Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czub
czub

Sieniczno ma ulice?
Tak w ogole, elementy odblaskowane są niezbędne i popieram w pelni akcje, nie tylko dla dzieci.