barwy wolontariatu1

Na co dzień bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym poświęcając innym swój wolny czas. Znasz takie osoby? Możesz je zgłosić do konkursu „Barwy Wolontariatu”. Termin mija 10 listopada.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie oraz Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu. W tym roku to już 17 edycja. Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Wojewody Małopolski oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. – Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom organizatorzy mają okazję poznać i nagrodzić wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych, m. in. w wolontariat w kulturze, przy organizacji imprez sportowych, pracę w szpitalach, hospicjach, przy udzielaniu korepetycji czy pomocy niepełnosprawnym – informują organizatorzy.

Kandydatów do konkursu (maksymalnie 5 osób, opisując ich działalność) należy zgłaszać do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie osobiście lub listownie na adres: ul. Kamienna 10/6, 31-403 Kraków (liczy się data wpływu) pocztą elektroniczną na adres: konkurs@wolontariat-malopolska.pl. Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze indywidualni lub grupy wolontariuszy; rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Organizatorzy informują, że opis powinien być zamieszczony maksymalnie na 4 stronach maszynopisu i dołączony do formularza zgłoszeniowego. Kapituła konkursu dokonuje wyboru na podstawie przesłanych zgłoszeń, dlatego warto dokładnie i ciekawie opisać aktywność wolontariuszy.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.wolontariat-malopolska.pl

Osoby do konkursu mogą nominować: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa realizujące program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy oraz sami wolontariusze. W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby prywatne lub samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, w której udziela się nominowana osoba.

Uroczysta Małopolska Gala Wolontariatu odbędzie się 30 listopada w krakowskim kinie ARS przy ul. Św. Tomasza 11.

Informacje na temat konkursu można uzyskać drogą elektroniczną: krakow@wolontariat.org.pl lub telefonicznie: 603 332 868 (poniedziałek i czwartek w godzinach 14-18)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze