Olkusz

W związku z opracowaniem projektu budowlanego dla rozbudowy DK94 w Olkuszu konieczne jest wykonanie odwiertów geologicznych, w rejonie skrzyżowania DK94 z ul. Rabsztyńską i ul. Kościuszki. Prace wiertnicze będą powodowały miejscowe utrudnienia w ruchu.

Obecnie jest to skrzyżowanie jednopoziomowe, natomiast projektowany jest tu wiadukt drogowy, pod którym docelowo przebiegała będzie droga krajowa. Wiaduktem przejeżdżało się będzie z ul. Kościuszki w ul. Rabsztyńską i odwrotnie. Wszystkie dotychczasowe relacje będą zachowane, natomiast ruch tranzytowy nie będzie kolidował z ruchem lokalnym.

Zaplanowano tu odwierty o głębokości około 25 m. Aby je wykonać teren prac musi być wygrodzony, co spowoduje utrudnienia w ruchu. Czas potrzebny na wykonanie każdego z odwiertów wynosi od 12 do 15 godzin. Prac nie można przerwać w sposób umożliwiający likwidację oznakowania tymczasowego z uwagi na technologię wykonywania (spłuczka) i prace w sezonie zimowym, kiedy spodziewane są niskie temperatury.

Przewiduje się realizację prac poza okresem szczytu porannego, w godz. 10.00. – 03.00, w dniach od

– 24 stycznia 2022 r. (poniedziałek) do 28 stycznia 2022 r. (piątek),

– 31 stycznia 2022 r. (poniedziałek) do 4 lutego 2022 r. (piątek)

 Dokładne lokalizacje wierceń każdego dnia są zaznaczone na mapce.

Umowa z wykonawcą na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK94 w Olkuszu została podpisana 10 marca 2020 r. Złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID) planowane jest w II kwartale 2022 r.

Iwona Mikrut Główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Kraków

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze