Na naszych łamach wielokrotnie już poruszaliśmy problemy mieszkańców Olkusza, którzy skarżą się że drogi dojazdowe do ich domów przypominają scenerię rajdu off-roadowego, a nie ulice. Zaliczają się do nich również mieszkańcy ulicy Wiśniowej. Błoto, muldy i kamienie to przeszkody, z jakimi muszą się codzienne zmagać. O asfalcie na chwilę obecną mogą tylko pomarzyć. Za naszym pośrednictwem pytają włodarzy, jak długo jeszcze ul. Wiśniowa ma tak wyglądać.  

 

– Po naszej drodze nie da się jeździć i chodzić. W 2008 roku mieszkańcy napisali pismo do burmistrza z prośbą o poprawienie nawierzchni, wylanie asfaltu. Odpisano nam, że po założeniu kanalizacji można będzie utwardzić drogę i wylać asfalt. Kanalizacja w ostatnich miesiącach została wykonana. Na ulicy Wapiennej położono nawierzchnię asfaltową, na ulicy Parcze przywieziono krawężniki. My dowiedzieliśmy się, że asfaltu nie będzie, co najwyżej mogą nam wysypać kamień pomarańczowy – opowiada mieszkanka ulicy Wiśniowej. Na zebranie osiedlowe, na którym kwestia miała być poruszona, miał być obecny burmistrz. Nie przyszedł, co mieszkańców rozczarowało, bo po raz kolejny ich problem zostanie nierozwiązany. – W tej chwili wszyscy zapomnieli o ulicy Wiśniowej, ale jak na wiosnę wymieniano kanalizację na ulicy Jasnej wszyscy z Bogucina i Podgrabia wiedzieli, że przez ulicę Wiśniową da się jeździć. Po założeniu kanalizacji w obrębie naszej ulicy non stop kursowały i kursują koparki oraz auta ciężarowe, co powoduje znaczne pogorszenie nawierzchni. Auta osobowe harują podwoziem po kamieniach, są oblepione błotem. To jest jakiś koszmar – opowiada nasza Czytelniczka.

Z wnioskiem mieszkańców zwróciliśmy się do olkuskiego magistratu i poprosiliśmy o szybką interwencję. – W trakcie uzgadniania sposobu odbudowy pasa drogowego po wykonaniu kanalizacji sanitarnej ustalono, iż droga ta zostanie odbudowana do stanu pierwotnego przy zastosowaniu destruktu asfaltowego lub kruszywa kamiennego. Do wspomnianej powyżej odbudowy jeszcze nie przystąpiono, ponieważ, ze względu na konieczność wprowadzenia zmian projektowych w projekcie technicznym kanalizacji sanitarnej, prace przy budowie kolejnego odcinka kanalizacji zostały wstrzymane. W chwili obecnej wykonawca kanalizacji sanitarnej deklaruje, iż uporządkuje teren i doprowadzi drogę do stanu przejezdności. Po dokończeniu budowy kanalizacji sanitarnej droga zostanie odbudowana w kruszywie – poinformował nas Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

O asfalcie ani słowa, więc wywnioskować można, że Wiśniowa wpisuje się na listę inwestycji koniecznych do zrobienia o bliżej nieznanym terminie realizacji…

wisniowa asfalt3

 

wisniowa asfalt5wisniowa asfalt

wisniowa asfalt2

wisniowa asfalt4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze