dzien przedszkolaka1

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione w 2013r. przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. 

Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny i częściowo integracyjny.  19 września po raz pierwszy odbył się  Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Nr 8 w Olkuszu. Tego dnia dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrali się w stosowne kolory, które podkreślały przynależność do grup wiekowych. Grupa II pięknie prezentowała się w niebieskich strojach, biało było w grupie III, a różne odcienie czerwieni można było zobaczyć w grupie IV. Dzieci z grupy V przybyły do przedszkola w zielonych strojach. Bardzo słonecznie było w grupie VI, ponieważ dominował tu kolor żółty. Pomarańczowe akcenty przeważały natomiast w grupie VII. Przedszkolaki dumne były ze swoich strojów.

Rano dzieci powitała w holu wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. W salach otrzymały one znaczki z napisem „Jestem przedszkolakiem” Naklejki te ozdobiły ich kolorowe ubrania. Po śniadaniu w doskonałych humorach wszyscy zebrali się w sali „Pszczółek”. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki ze wszystkich grup odśpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka”, która jest oficjalnym hymnem wszystkich milusińskich. Mini – disco dla milusińskich było wstępem do dalszej części uroczystości. O godzinie 10.00 dzieci ozdobiły głowy kolorowymi czapkami i wyruszyły z przedszkola ze śpiewem i akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Z balonami w ręku przedszkolaki przemaszerowały osiedlowymi ulicami. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców.

Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Po powrocie do przedszkola dzieci wypuściły w górę baloniki, w których znajdowały się ich ukryte marzenia. Po obiedzie dzieci wykonywały prace plastyczne „Dzień przedszkolaka” i słuchały ulubionych bajek. Organizatorami imprezy były panie Bożenka Wicherek i Ania Wrona. W naszym przedszkolu święto dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać. Radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków to również satysfakcja pracowników przedszkola. Myślimy, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.

Przedszkole nr 8 w Olkuszu

dzien przedszkolaka

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze