polska_biega_1

200 tysięcy osób w 723 imprezach zorganizowanych w ostatni weekend na terenie całej Polski, to bilans tegorocznej akcji promującej zdrowy tryb życia „Polska Biega”. Po raz kolejny do ogólnokrajowego przedsięwzięcia przyłączyli się również mieszkańcy Olkusza. Przez dwa dni na Czarnej Górze biegano w różnym wieku i w trzech kategoriach. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 400 metrów, młodzież 1,5 kilometra, natomiast dorośli odległość dwukrotnie większą.

W piątkowe przedpołudnie, na bieżni olkuskiego stadionu zameldowali się uczniowie. Oprócz szkół podstawowych i średnich, swoich przedstawicieli miały również przedszkola. Wszyscy mieli ochotę pobiegać. Łącznie zgłosiło się 113, głównie młodych ludzi – doświadczeni biegacze z klubową przynależnością, jak też i zupełni amatorzy. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najliczniejszą grupępolska_biega_2 uczestników stanowili uczniowie olkuskiego Gimnazjum nr 3, którzy przy ul. 29 listopada stawili się w sile 65 osób. Największym „wzięciem” cieszyła się za to kategoria dziewcząt do lat 19. W tej konkurencji na starcie stanęły aż 62 zawodniczki. – Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich uczniów i ich nauczycieli. Wspólnymi siłami udowodniliśmy, że Olkusz biega podobnie jak cała Polska – zgodnie mówią organizatorzy biegu, a więc pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najmłodszą uczestniczką olkuskiego biegu okazała się niespełna czteroletnia Iga Kłeczek z Przedszkola nr 13. Miano najstarszego zawodnika przypadło w udziale doskonale znanemu z bieżni, Kazimierzowi Chechelskim – na co dzień trenerowi sekcji lekkoatletycznej w olkuskim Integracyjnym Klubie Sportowym.

Dzień później, na linii startu stanęli już wszyscy chętni spragnieni biegowych wrażeń. Tutaj wyniki nie były już najważniejsze, liczyła się dobra zabawa i sam udział, gwarantujący aktywny wypoczynek. Atmosferę bardziej sportowego festynu niż rywalizacji potwierdziło zakończenie olkuskiej edycji „Polska Biega”. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano drobne nagrody, a także rozdano certyfikaty potwierdzające udział i ukończenie biegu. Coroczny udział Olkusza w majowych biegach przyczynił się do uzyskania przez nasze miasto gadżetów promujących ogólnopolską inicjatywę Dzięki temu zawodnicy startujący w tegorocznej imprezie otrzymali m.in. pamiątkowe koszulki akcji oraz publikacje książkowe pt.: „Biegaj z nami”. Dodatkowo trzy najwyżej sklasyfikowane osoby w każdej kategorii wiekowej otrzymały medale i dyplomy, natomiast do rąk najmłodszego i najstarszego uczestnika powędrowały puchary. Fundatorem nagród był organizator imprezy, MOSiR Olkusz. Nad sprawnym przebiegiem olkuskiego wydania „Polska Biega” czuwał sędzia zawodów, Krzysztof Borawski.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:30132}{joomplu:30123}{joomplu:30116}{joomplu:30097}

Wyniki:

Dzieci do lat 10.
Dystans 400 m.

Dziewczęta:
1. Basia Rusinek SP nr 9 w Olkuszu
2. Ola Ostachowska SP w Witeradowie
3. Julia Krzystańska SP nr 4 w Olkuszu
4. Jagoda Turska  SP nr 4 w Olkuszu
5. Zosia Pichlak Przedszkole w Bolesławiu
6. Emilia Jezierska SP nr 4 w Olkuszu
7. Iga Kłeczek Przedszkole nr 13 w Olkuszu

Chłopcy:
1.  Igor Kolleman  SP nr 1 w Olkuszu
2. Michał Rusinek SP nr 9 w Olkuszu
3. Bartłomiej Turski Przedszkole nr 7 w Olkuszu
4. Mateusz Kośmider SP nr 76 we Wrocławiu
5.Olaf Jezierski Przedszkole nr 7 w Olkuszu
6.Mikołaj Turski Przedszkole nr 7 w Olkuszu

Młodzież do 19 lat.
Dystans 1,5 km.

Dziewczęta:
1. Kinga Byczek Zespół Szkół  Skałka w Bukownie
2. Wioletta Nowak  IV LO w Olkuszu
3. Justyna Pałka  z Gim nr 2 w Olkuszu,
4. Jagoda Mędrek  Gim. nr 3
5. Aleksandra Kozieł SP nr 1 w Olkuszu
6.Wiktoria Wojtacha SP nr 1 w Olkuszu

Chłopcy:
1. Krystian Czapla  IV LO w Olkuszu
2. Artur Januszek  ZS nr 1 w Olkuszu
3. Kacper Bielat  IV LO w Olkuszu
4. Emanuel Wojtacha Gim. nr 3
5. Nikolas Czapla Gim. nr 3
6. Paweł Cioch IV LO w Olkuszu.

Dorośli powyżej 20 lat.
Dystans 3 km.

Kobiety:
1. Joanna Wilk z Olkusza
2. Beata Wójcik Tatara z Olkusza

Mężczyźni:
1. Tomasz Kośmider z Wrocławia
2. Bogdan Mystek z Olkusza
3. Paweł Mędrek z Olkusza
4. Paweł Wilk z Olkusza
5. Witold Tatara z Olkusza
6. Ryszard Jałowiec z Olkusza

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments