fc_rowery_2

Już po raz piąty z rzędu, na terenie wokół ruin zamku w Rabsztynie, olkuski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował regionalne eliminacje Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup, które są jednocześnie jedynymi Mistrzostwami Małopolski. Tegoroczne zawody, były już siedemnastą edycją tej wyjątkowej imprezy, w której rywalizują całe rodziny, często nawet trzypokoleniowe. Piękna pogoda i malownicze trasy przyciągnęły na start 126 amatorów górskiej odmiany kolarstwa.

O prawdziwości typowo rodzinnych zmagań, niech świadczy fakt, że w najmłodszej grupie wiekowej było tak wielu chętnych, że dla przedszkolaków organizatorzy musieli utworzyć dodatkową kategorię. Najmłodszy z nich – dwuletni Boguś Młynarski z Jaworzna stał się ulubieńcem wszystkich uczestników. Rywalizowano na trasie zlokalizowanej u stóp rabsztyńskiego zamku. Zwiedzanie historycznej budowli z przewodnikiem Jackiem Sypieniem było kolejną atrakcją dla startujących. Najważniejsza była jednak linia startu i mety, bo to od czasu przejazdu zależało fc_rowery_1miejsce zajęte w każdej z klasyfikacji. Jedni zmagania na dwóch kółkach traktowali całkiem poważnie, inni nieco z przymrużeniem oka, głównej radości szukając w samym uczestnictwie w tej przedniej imprezie.

Zgodnie z regulaminem Mistrzostw, pierwsze sześć osób z województwa Małopolskiego w każdym z czternastu przedziałów wiekowych, otrzymało promocję do finału krajowego, który 1 września odbędzie się w Kielcach. W rabsztyńskich zawodach, jak w każdej edycji zawodów Family Cup wystartować mogli również zawodnicy spoza Małopolski, lecz oni klasyfikowani byli jedynie w rankingu Pucharu Polski. Wśród zespołów rodzinnych, najlepszy okazał się klan Bagińskich z Bolesławia. To właśnie do nich w drodze losowania powędrowała atrakcyjna nagroda ufundowana, przez jednego z głównych sponsorów cyklu rodzinnych rozgrywek, firmę Karcher. Suma wszystkich rozlosowanych nagród wyniosła blisko 3000 zł. Wszyscy najlepsi zawodnicy zajmujący miejsca na podium odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy, a do kolejnych, tym razem przypadkowych szczęśliwców powędrowały upominki, podarowane przez Wydawnictwo „Family Cup” Sp. z o. o. oraz olkuski MOSiR. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZK: Piotr Kopkowicz (sędzia główny), Magdalena Opyrchał i Władysław Bednarz.

Organizatorzy olkuskich eliminacji regionalnych XVII już Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim serdeczne podziękowania kierują do osób i instytucji, które czynnie włączyły się do sprawnego przeprowadzenia zawodów tj.: NZOZ „Nowy Szpital” w Olkuszu, TKKF Ognisko „Zamek”, Restauracji „Podzamcze”, Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Stowarzyszenia Zamek Rabsztyn, a także Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Zawody Family Cup to coroczny cykl turniejów dla amatorów w sześciu konkurencjach sportowych. Oprócz kolarstwa górskiego, rodziny rywalizują ze sobą w narciarstwie zjazdowym i biegowym, snowboardzie, pływaniu oraz tenisie. Wyniki z zawodów regionalnych wliczają się do ogólnopolskiej fc_roweryklasyfikacji. Najlepsi na zakończenie każdego cyklu zmagań mogą liczyć na wyróżnienia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dzięki umowie z Polskim Związkiem Kolarskim zawody rowerowe posiadają oficjalny status Amatorskich Mistrzostw Polski, a zwycięzca finału otrzymuje koszulkę Amatorskiego Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej. Zawody organizowane są przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad nimi objął Prezydent Bronisław Komorowski. Wśród rodzin startujących we wszystkich konkurencjach wyłaniana jest familia, której organizatorzy Family Cup wręczają Puchar Prezydenta RP dla Najbardziej Usportowionej Polskiej Rodziny. Głównymi sponsorami cyklu zawodów Family Cup, istniejących od 1995r. są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wydawnictwo „Family Cup” będące wydawcą „Sportowego Stylu”, a także wspomniany już wcześniej Karcher i Speedo.

Komplet wyników z olkuskich eliminacji do Mistrzostw Polski i finałów Mistrzostw Małopolski, znajdą Państwo na stronie głównego organizatora pod adresem: www.familycup.com.pl. My natomiast zapraszamy do naszej obszernej fotorelacji z niedzielnych zawodów.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:30302}{joomplu:30291}{joomplu:30288}{joomplu:30274}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments