logo mbc własne kopia

 

Rozwój technologii i systemów informacyjnych rozpoczął okres wielkich wyzwań dla wszystkich bibliotek, w tym także i tej olkuskiej. Biblioteki przestały być tylko instytucjami, które udostępniają zbiory czytelnikom. Dziś pełnią one również funkcję ośrodków tworzących i udostępniających online różne typy dokumentów.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu idzie z duchem czasu i stara się zaspokajać potrzeby swoich użytkowników na nowe usługi informacyjne, edukacyjne i ułatwiające komunikację naukową. Wszystko przez udostępnianie ważnych dokumentów życia społecznego do Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej.

Od 2009 roku biblioteka udostępniła 1031 różnych dokumentów. Wśród nich znalazły się: niemieckojęzyczne dokumenty z okresu II wojny światowej, „Kronika Powiatu Olkuskiego”, „Bolesławskie Prezentacje”, „Głos Bukowna”, „Echo Klucz”, „Ziemia Olkuska”, „Przegląd Olkuski” i wiele innych ciekawych tytułów.

Tak pokaźne zbiory cyfrowe to zasługa wielu ludzi. Dyrekcja i pracownicy PiMBP dziękują wolontariuszom, którzy współpracowali przy realizacji tego projektu. 

Skorzystać z Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej można na: www.mbc.malopolska.pl.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
remo
remo
7 lat temu

dobra inicjatywa