1

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Na rogatkach Olkusza zostały umieszczone nowe znaki witające przyjezdnych. Centralna część rynku w okolicach dawnego ratusza oraz budynek olkuskiego magistratu mają nową iluminację, a nad wejściem zamieszczono litery z napisem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W klombach i donicach, o które dba gmina, pojawiły się piękne kompozycje kwiatowe. A wszystko po to, żeby miasto miało jeszcze bardziej estetyczny i przyjazny wygląd.

5

– Dociera do nas wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców i osób goszczących w naszym mieście, którym podoba się, że kwestie związane z czystością i estetyką miasta są dla nas bardzo ważne. Nowe zagospodarowanie wiosennych kwiatów zrobiło spore wrażenie, co bardzo nas cieszy. W połączeniu z odnowioną elewacją magistratu, oświetleniem i innymi elementami małej architektury zabytkowy rynek staje się miejscem chętnie odwiedzanym podczas spacerów – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta.

2

Podczas wieczornych spacerów w sercu miasta można podziwiać nową iluminację wejścia do podziemi ratusza (w którym niebawem powstanie podziemne muzeum), a także sceny i amfiteatru oraz budynku magistratu. Lampy oraz światła punktowe sprawiły, że uwydatnione zostały walory architektoniczne odnowionej niedawno elewacji. Dzięki dodatkowemu oświetleni budynek nabrał nastrojowego wyglądu. Nowego charakteru dodał srebrny napis Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wykonany ze srebrnych liter o stylowym kroju.

4

Uwagę w rynku oraz na wielu olkuskich ulicach zwracają kwiaty. Posadzone z pierwszymi dniami wiosny bratki są sukcesywnie zastępowane kolorowymi kompozycjami kwiatów i bylin. W pobliżu magistratu posadzono kwiaty biało-czerwone, nawiązując w ten sposób do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

6

Cztery nowe pylony promujące Olkusz – tak zwane witacze – zostały zamontowane na drogach wjazdowych Srebrnego Miasta. Zastąpiły one wysłużone już znaki, które służyły przez ostatnich kilkanaście lat. Konstrukcja znaków została wykonana z solidnych materiałów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Projekt utrzymany jest w kolorystyce, w jakiej została opracowana identyfikacja wizualna Olkusza – srebro, złoto i biel. W centralnym punkcie witacza zamieszczono logo, a poniżej hasła „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście” (od strony wjazdowej) oraz „Zapraszamy ponownie”.

UMiG Olkusz

3

35
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
35 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
strażnik wiejskiMieszkanka90987zawód dyrektorjamniepisiorM.Piasny Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta123
Marta123

[quote name=”strażnik wiejski”]Dla mnie Olkusz niby pięknieje…ale … jakim kosztem? na ile milionów miasto jest zadłużone???Kto za to zapłaci? Pan zapłaci, pani zapłaci…zamiast ciąć koszty i zlikwidować straż miejską która gania po straganach i wlepia mandaty za parkowanie zamiast pouczeń wielcy ważni państwo bez empatii utrzymywani z naszych podatków to się ich utrzymuje zamiast ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ – generuje się tylko wydatki – remonty,Dni Olkusza…Niech sie martwi następny skarbcem…my hulamy by wygrać wybory…[/quote] Czytałam kiedyś jakiś artykuł, że ten burmistrz i radni nie wzięli żadnego kredytu, a spłacili kilkanaście milionów (nie pamiętam dokładnie ile) kredytu wziętego za poprzedniej władzy. Myślę,… Czytaj więcej »

strażnik wiejski
strażnik wiejski

Dla mnie Olkusz niby pięknieje…ale … jakim kosztem? na ile milionów miasto jest zadłużone???
Kto za to zapłaci? Pan zapłaci, pani zapłaci…zamiast ciąć koszty i zlikwidować straż miejską która gania po straganach i wlepia mandaty za parkowanie zamiast pouczeń wielcy ważni państwo bez empatii utrzymywani z naszych podatków to się ich utrzymuje zamiast ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ – generuje się tylko wydatki – remonty,Dni Olkusza…
Niech sie martwi następny skarbcem…my hulamy by wygrać wybory…

Mieszkanka90987
Mieszkanka90987

Szkoda ze gmina dba tylko o rynek natomiast kolo zajezdni pks na.kosciuszki tez jest teren miasta i krzaki sa po kolana o to gmina nie dba wstyd panie burmistrzu

zawód dyrektor
zawód dyrektor

[quote name=”Obserwacja”][quote name=”xyz”]
Chyba nie sądzisz że ktoś przyjdzie do JAKIEJKOLWIEK pracy za 1500 zł. Wy pseudo pracodawcy chyba już nigdy nie pojmiecie że firma istniej gdy ma pracowników a oni nie pracują charytatywnie i należy się z nimi dzielić zyskiem[/quote]
I dlatego są starania,aby zatrudnić ludzi z Ukrainy ,Mołdawii,czy Bangladeszu.
Nie chcą zatrudniać Polaków, bo Polakom trzeba by więcej zapłacić!!
Nikt się nie troszczy o pracownika tylko o kasę,kasę dla siebie :-* :-* :-*[/quote]
Pełna zgoda pisowcy muszą dobrze zarabiać dlatego poobsadzali już wszystkie stołki do których mieli dostęp – np. wybitny menadżer od rolniczych ubezpieczeń Sz. P. Łukasz Kmita – z zawodu dyrektor.

jamniepisior
jamniepisior

Jak olkuski PiS będzie się tak zachowywał jak dotychczas to oczywiście, że Roman Piaśnik wygra w pierwszej turze. Wśród moich znajomych którzy są za PiSem przeważa opinia, że chociaż są za PiSem to na Łukasza Kmitę głosować nie będą a właśnie na Romana Piaśnika bo to co zrobił przez ostatnie lata z tym miastem zasługuje na pochwałę. A pan Łukasz dał nogę do KRUS i trafił na szczytną listę Misiewiczów, co należy zaliczyć na poczet jego największych osiągnięć politycznych…

M.Piasny
M.Piasny

[quote name=”arek”][quote name=”Obiektywny”]Drodzy moi ! Droga Emko ! Pudrowanie , przykrywanie i wydawanie pieniędzy olkuskich podatników na czasowe zachcianki burmistrza ,a wszystko po to aby w końcu łańcuch zawisł na jego szyi to polityka prowadząca w efekcie do „samozagłady „ olkuskiego budżetu , zastanówmy sie i odpowiedzmy sobie na pytanie , czy stać nas na to ? Nie ,po stokroć nie . Cytując klasyka , pieniędzy nie ma i nie bedzie , czy mamy prawo , patrząc w przyszłość ,zostawiać długi naszym następca, bo nieudolny burmistrz przy pomocy wydziału propagandy trwoni kasę z miejskiego budżetu na nieistotne z punktu widzenia… Czytaj więcej »

ulicznica
ulicznica

I tylko m in ta szpetna ul Składowa , a przecież tak uczęszczana…

Obserwacja
Obserwacja

[quote name=”xyz”]
Chyba nie sądzisz że ktoś przyjdzie do JAKIEJKOLWIEK pracy za 1500 zł. Wy pseudo pracodawcy chyba już nigdy nie pojmiecie że firma istniej gdy ma pracowników a oni nie pracują charytatywnie i należy się z nimi dzielić zyskiem[/quote]
I dlatego są starania,aby zatrudnić ludzi z Ukrainy ,Mołdawii,czy Bangladeszu.
Nie chcą zatrudniać Polaków, bo Polakom trzeba by więcej zapłacić!!
Nikt się nie troszczy o pracownika tylko o kasę,kasę dla siebie :-* :-* :-*

xyz
xyz

[quote name=”Ewa”]Miejsca pracy powiadacie. Z kim się rozmawia co ma jakąś firmę to wszyscy mówią że nie ma chętnych do pracy więc o jakie miejsca wam chodzi? Niech dojna zmiana da jeszcze jakieś 500+ to na pewno ludzie będą się garnac do pracy… Gratulacje dla burmistrza za to jak zmienił Olkusz. Mnie się podoba[/quote]Chyba nie sądzisz że ktoś przyjdzie do JAKIEJKOLWIEK pracy za 1500 zł. Wy pseudo pracodawcy chyba już nigdy nie pojmiecie że firma istniej gdy ma pracowników a oni nie pracują charytatywnie i należy się z nimi dzielić zyskiem. Skoro jednak twierdzicie że więcej się „nie należy” to… Czytaj więcej »

Leon
Leon

Rynek olkuski pięknie wygląda z ogromnym parkingiem i plamami oleju. Nie wiem czy jest jeszcze jakieś miasto w Polsce, które po remoncie zabytkowego miejsca pozwoliło by sobie urządzać parking. Remont kosztował około 20 milionów. Tak szanuje się wyłożone pieniądze podatnika na remont.

arek
arek

[quote name=”Obiektywny”]Drodzy moi ! Droga Emko ! Pudrowanie , przykrywanie i wydawanie pieniędzy olkuskich podatników na czasowe zachcianki burmistrza ,a wszystko po to aby w końcu łańcuch zawisł na jego szyi to polityka prowadząca w efekcie do „samozagłady „ olkuskiego budżetu , zastanówmy sie i odpowiedzmy sobie na pytanie , czy stać nas na to ? Nie ,po stokroć nie . Cytując klasyka , pieniędzy nie ma i nie bedzie , czy mamy prawo , patrząc w przyszłość ,zostawiać długi naszym następca, bo nieudolny burmistrz przy pomocy wydziału propagandy trwoni kasę z miejskiego budżetu na nieistotne z punktu widzenia rozwoju… Czytaj więcej »

Działacz PIS
Działacz PIS

[quote name=”Ania”][quote name=”Olk1″]W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta
Dokładnie tak najważniejszą i najbardziej pożądaną jest zmiana oldboja Piasnika na kogoś lepszego młodszego.[/quote]
Zmiany nie będzie bo młodszy Kmita jest gorszy od Piaśnika jeszcze dużo musi się uczyć od niego .[/quote]
Należałoby zmienić na górze PISu . Kaczyński , Terlecki chorzyi jeszcze na emeryturze .

Ewa
Ewa

Miejsca pracy powiadacie. Z kim się rozmawia co ma jakąś firmę to wszyscy mówią że nie ma chętnych do pracy więc o jakie miejsca wam chodzi? Niech dojna zmiana da jeszcze jakieś 500+ to na pewno ludzie będą się garnac do pracy… Gratulacje dla burmistrza za to jak zmienił Olkusz. Mnie się podoba

Ania
Ania

[quote name=”Olk1″]W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta
Dokładnie tak najważniejszą i najbardziej pożądaną jest zmiana oldboja Piasnika na kogoś lepszego młodszego.[/quote]
Zmiany nie będzie bo młodszy Kmita jest gorszy od Piaśnika jeszcze dużo musi się uczyć od niego .

rzepka
rzepka

A Nowy Sącz ma nowe perony autobusowe ,nowy plac manewrowy….p Burmistrzu./radio Kraków/

J .Gaszczak
J .Gaszczak

[quote name=”Młody16″][quote name=”autochton”]Zebrali się tutaj (chyba się zmówili ??) w większości hejterzy-krytycy obecnego burmistrza, który, jak by nie było – stara się mocno o estetyczny wygląd naszego miasta, i minusują, a minusują !! Nie patrzą na to, jak obecnie Olkusz wyładniał, tylko „kole ich w gały”, że pan Piaśnik był niegdyś w PZPR !! Pewnie, pisożyty wolałyby, żeby wywodził się z klasztoru i dbał wyłącznie o kościółek i tzw „Caritas” !! A sio mi, jeden z drugim, z mojego miasta, pisożyty !! Patologia „pincet plus na gorzałe” to obciach dla współczesności !![/quote]Wiesz akurat nie mam 500+ i nie pije gorzały… Czytaj więcej »

Młody16
Młody16

[quote name=”autochton”]Zebrali się tutaj (chyba się zmówili ??) w większości hejterzy-krytycy obecnego burmistrza, który, jak by nie było – stara się mocno o estetyczny wygląd naszego miasta, i minusują, a minusują !! Nie patrzą na to, jak obecnie Olkusz wyładniał, tylko „kole ich w gały”, że pan Piaśnik był niegdyś w PZPR !! Pewnie, pisożyty wolałyby, żeby wywodził się z klasztoru i dbał wyłącznie o kościółek i tzw „Caritas” !! A sio mi, jeden z drugim, z mojego miasta, pisożyty !! Patologia „pincet plus na gorzałe” to obciach dla współczesności !![/quote]Wiesz akurat nie mam 500+ i nie pije gorzały bo… Czytaj więcej »

Adam Kieltyka
theon

A ważne zadanie na drugą kadencję, to mocno urząd przewietrzyć, bo wciąż kiszą się tam Panie Urzędniczki leniwe i opryskliwe.

qwerty123
qwerty123

Można pisać o burmistrzu co się chce i hejtować, że był w PZPR że był w SLD że teraz jest bezpartyjny, oczywiście że można. Ale to właśnie burmistrz Piaśnik wyremontuje budynek dawnego starostwa, coś z czym wiele lat nie dali rady inni.. Jest schludnie, są ultra nowoczesne toalety, mega drogie ale chyba miasto na takie zasługuje. I chwała mu za to. Oby z dala od koryta trzymał się ten młody pisowiec co go partia zrobiła dyrektorem w Krakowie i ten POwiec… Panie burmistrzu masz pan mój głos a teraz hejtować dowoli

autochton
autochton

Zebrali się tutaj (chyba się zmówili ??) w większości hejterzy-krytycy obecnego burmistrza, który, jak by nie było – stara się mocno o estetyczny wygląd naszego miasta, i minusują, a minusują !! Nie patrzą na to, jak obecnie Olkusz wyładniał, tylko „kole ich w gały”, że pan Piaśnik był niegdyś w PZPR !! Pewnie, pisożyty wolałyby, żeby wywodził się z klasztoru i dbał wyłącznie o kościółek i tzw „Caritas” !! A sio mi, jeden z drugim, z mojego miasta, pisożyty !! Patologia „pincet plus na gorzałe” to obciach dla współczesności !!

zzz
zzz

Ja chciałbym się dowiedzieć ile miejsc pracy przybyło w Olkuszu, o ilu mieszkańców powiększył się Olkusz, jakie nowe tereny inwestycyjne zostały uchwalone, kiedy w Niesułowicach rozpocznie się eksploatacja dolomitów, co z tymi płytami piaskowca z płyty rynku, które rzekomo miały zginąć w poprzedniej kadencji. Kwiatki i rabatki to zajecie ogrodnika a nie burmistrza – menadżera

Młody16
Młody16

To prawda, wydatek nie potrzebny. Kwiaty zawsze są piękne, ale w dobie oszczędności to jakby trochę nie na miejscu.

Obiektywny
Obiektywny

Drodzy moi ! Droga Emko ! Pudrowanie , przykrywanie i wydawanie pieniędzy olkuskich podatników na czasowe zachcianki burmistrza ,a wszystko po to aby w końcu łańcuch zawisł na jego szyi to polityka prowadząca w efekcie do „samozagłady „ olkuskiego budżetu , zastanówmy sie i odpowiedzmy sobie na pytanie , czy stać nas na to ? Nie ,po stokroć nie . Cytując klasyka , pieniędzy nie ma i nie bedzie , czy mamy prawo , patrząc w przyszłość ,zostawiać długi naszym następca, bo nieudolny burmistrz przy pomocy wydziału propagandy trwoni kasę z miejskiego budżetu na nieistotne z punktu widzenia rozwoju miasta… Czytaj więcej »

Xx
Xx

[quote name=”z.boku”]Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga, Moja mama – taka tęga,
Moja siostra – taka mała, A ja jestem – samochwała![/quote]
Samochwala ale za pieniądze podatnika. Kolejny płatny artykuł.

Romek
Romek

Burmistrz dba tylko o swoje podwórko i centrum, a południowa część Olkusza jest zaniedbana. Kiedy burmistrz zadba o drogi dojazdowe do szkół podstawowych nr 2, nr 3 i nr 10(pełno dziur). Gdzie są radni z tych okręgów, żeby zabiegać o to.

rowerniczka
rowerniczka

Zachęcona zdjęciami wybrałam się dzisiaj wieczorem do rynku,żeby zobaczyć iluminację. Nie spodziewałam się takiego efektu. Piszcie co chcecie – jest niesamowiciepięknie i jestem z tego miasta dumna.Szczególna pochwała za oświetlenie naśrodku rynku bo było ciemno jak diabli a teraz jest efektownie. Róże cudne!!!

z.boku
z.boku

Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga, Moja mama – taka tęga,
Moja siostra – taka mała, A ja jestem – samochwała!

Olk1
Olk1

W najbliższej przyszłości w przestrzeni miejskiej pojawi się jeszcze wiele zmian – dodaje włodarz Srebrnego Miasta
Dokładnie tak najważniejszą i najbardziej pożądaną jest zmiana oldboja Piasnika na kogoś lepszego młodszego.

Iza
Iza

I to jest racjonalne dwa razy w roku obsadzać klomby? Gdzie się podziały róże i lawendy z poprzednich nasadzeń i bratki z ostatnich?

Parkingowy
Parkingowy

[quote name=”Sylwinio61″]Jeszcze tylko zamknąć rynek dla pojazdów.[/quote]
3xTAK.
Za wyjątkiem mieszkańców 🙂
Pracownicy „magistratu ” niech parkują na parkingu koło sklepu ogrodowego i restauracji

Młody
Młody

Ale na kilkutysięczne Osiedle Młodych w ulicę Baczyńskiego strach wjechać – takie dziury w drodze od lat wielu a drogi pomiędzy garażami to takie że na Ukrainie lepsze …

Ewa
Ewa

[quote name=”obi 1″]Rynek wieczorową porą jest zjefajny. Jak ktoś jeszcze nie widział to warto przyjść i popatrzeć, a kwiatki cud miód.[/quote]
To prawda byłam widziałam. Najbardziej mi się podobają te lampy na środku rynku suuper. Gratulacje dla burmistrza.

obi 1
obi 1

Rynek wieczorową porą jest zjefajny. Jak ktoś jeszcze nie widział to warto przyjść i popatrzeć, a kwiatki cud miód.

Sylwinio61
Sylwinio61

Jeszcze tylko zamknąć rynek dla pojazdów.

Marta123
Marta123

Widać, że miasto ma gospodarza. Jest czysto i coraz piękniej. Nie ma wstydu zabrać gości na spacer po mieście