W niedzielę 1 grudnia 2019 roku odbyło się oficjalne otwarcie lodowiska na olkuskim Rynku. Inauguracja sezonu łyżwiarskiego w naszym mieście przyciągnęła rzesze mieszkańców, którzy mogli tego dnia skorzystać z obiektu całkowicie za darmo. Imprezie towarzyszył szereg atrakcji, z występem łyżwiarzy figurowych z grupy Valley Ice Story na czele.

Lodowisko rozkładane na płycie Rynku na stałe wpisało się w zimowy krajobraz Srebrnego Grodu. Imprezy odbywające się na jego tafli stanowią zaś stały punkt kalendarza miejskich imprez. Jedną z nich jest uroczyste otwarcie obiektu, które tradycyjnie odbywa się w pierwszą niedzielę grudnia. Wydarzenie to zawsze przyciąga na rynek setki osób, nie mogących doczekać się, aby skorzystać z miejskiej ślizgawki. Podobnie było w tym roku.

„Jedni wychodzą na pole, drudzy na dwór. W Olkuszu zaś wychodzi się na lodowisko!” – pod tym hasłem odbyło się huczne rozpoczęcie działalności obiektu usytuowanego naprzeciw budynku olkuskiego magistratu. Na zaproszenie burmistrza Romana Piaśnika odpowiedziały tłumy mieszkańców. Część z nich zabrała ze sobą swoje łyżwy. Pozostali musieli zaś ustawić się w kolejce do wypożyczalni. Prędzej czy później wszyscy chętni skorzystali jednak z darmowego wejścia na lód.

Atrakcjami mającymi urozmaicić niedzielne popołudnie była andrzejkowa dyskoteka na lodzie oraz występ grupy Valley Ice Story. Członkowie zespołu zaprezentowali widzom widowiskowe elementy technicznej jazdy na łyżwach, które zrobiły ogromne wrażenie na zgromadzonych mieszkańcach. W trakcie imprezy na tafli lodu pojawił się również Święty Mikołaj, który najpierw częstował najmłodszych słodkościami, a później pomagał mniej zaawansowanym w ślizganiu.

– Otwarcie lodowiska jest dla mnie ogromną przyjemnością. Szczególnie cieszą mnie uśmiechy najmłodszych mieszkańców naszego miasta, którzy czekali na ten moment cały rok. Czuje się zaszczycony, że razem z moimi współpracownikami możemy spełniać wasze marzenia – mówił w trakcie inauguracji burmistrz Roman Piaśnik.

Wydarzenie przyciągnęło na teren starówki całe rodziny. Podczas, gdy część osób korzystała z bezpłatnego wejścia na lód, ich bliscy mogli podziwiać jeżdżących zza band. W dobie smartfonów wszyscy bardzo chętnie dzielili się swoimi wrażeniami robiąc wzajemnie zdjęcia i udostępniając je w Internecie.

Wśród miłośników łyżew ślizgających się na lodzie, obok szkolnej młodzieży można było odnaleźć także ich rodziców, a nawet dziadków. – Przez lata w naszym mieście brakowało atrakcji tego typu. To wspaniale, że w końcu możemy nadrabiać te zaległości – mówi pan Józef, który wybrał się na lodowisko wraz z wnukami.

Wraz ze ślizgawką, na rynku pojawiła się także efektowna iluminacja świetlna, która zostanie z nami do końca okresu Bożego Narodzenia. – Wysoka choinka, przyozdobiony budynek Urzędu Miasta i Gminy, a także oświetlone drzewa i latarnie prezentują się po zmroku bardzo efektownie – przyznaje pani Joanna, mieszkanka jednego z olkuskich osiedli.

Przykłady ubiegłych lat pokazują, że zainteresowanie lodowiskiem z upływem tygodni nie maleje, co skutkowało systematycznym wydłużaniem okresu jej funkcjonowania. Nauczeni tym doświadczeniem urzędnicy postanowili, że w tym sezonie Olkuszanie będą mogli z niego korzystać aż do 1 marca 2020 r.

Jakub Fita Olkusz

Zdjęcia: Jakub Fita
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze