rockowisko_2012_1-tv-320w

rockowisko_2012_1Miesiąc maj w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął się od mocnych dźwięków gitar i perkusji. A wszystko dzięki olkuskiemu Rockowisku, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego miasta. Tym razem do finałowej rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów. Przegląd wygrał zespół 69 z Częstochowy. Miano najlepszej olkuskiej kapeli rockowej uzyskało Party Hard.

Rockowisko to impreza muzyczna, na którą czeka cały rockowy Olkusz. Festiwal z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, na czym zyskuje tylko poziom muzyczny i organizacyjny. Tym razem na scenie pojawiło się dziewięć zespołów, wybranych zarówno przez komisję organizatorów, jak również przez internautów biorących udział w sondzie, która do 24 kwietnia była aktywna na stronie internetowej olkuskiego MOK-u. – Oddźwięk na nasze zaproszenie w całym kraju był spory. Oczywiście jak zawsze ktoś musiał odpaść z rywalizacji już na samym wstępie, jednak jesteśmyrockowisko_2012_2 przekonani, że publiczności zaprezentowali się tylko najlepsi – mówi w imieniu organizatorów Beata Soboń. W tym roku – co oczywiście ucieszyło głównie olkuską publiczność – wśród uczestników przeglądu znalazły się aż trzy olkuskie formacje: Poke Heart, Allied As Out oraz Party Hard. Jak się miało później okazać, najlepsza spośród gospodarzy okazała się ta ostatnia. Taką decyzję podjęła niemiecka delegacja z partnerskiego Schwalbach am Taunus. Była to jednak odrębna kategoria konkursowa, której nagrodą był wyjazd na Rockowisko do naszych zachodnich sąsiadów.

Główny plebiscyt oceniali już profesjonaliści, a więc Kinga Zdrojewka z radia ESKA oraz muzycy Robert Piculewicz i Jarosław Wilkosz. Pod ocenę podlegały nie tylko walory muzyczne, ale także jakość tekstów i mądrość przekazu płynących z rockowych brzmień. Konkursowe jury przyznało, że poziom muzycznej rywalizacji na scenie nie ustępował bardziej prestiżowym festiwalom. Jest to niewątpliwie ukłon w stronę wszystkich wykonawców, którzy na scenie pozostawili nie tylko swój talent, ale i artystyczne serca. Nie zawiodła i publiczność, która szczelnie wypełniła salę kinową. Kto zasłużył na zwycięstwo w Rockowisku 2012? Zdania na widowni były podzielone, ale chyba najbardziej fanom rocka przypadł do gustu występ częstochowskiej formacji 69. – Podobno szokujemy swoją nazwą, ale liczby 6 i 9 są symbolami kobiety i mężczyzny. Od nich wszystko się zaczęło, my również swoją muzyką chcemy tworzyć coś nowego, pobudzać nowe zmysły – mówił tuż przed występem lider zespołu Paweł Zieliński.

Zieliński i spółka nie kłamali. Pobudzili zmysły jury do tego stopnia, że to właśnie im przypadła w udziale nagroda główna w wysokości 2000 zł. Zespołowi wróży się też ciekawą przyszłość na muzycznym rynku. Cała reszta wcale nie zamierzała narzekać. – Olkusz okazał się bardzo gościnny – zgodnie podkreślali wszyscy uczestnicy tegorocznego Rockowiska. Wiele ciepłych słów płynęło również ze strony naszych przyjaciół z Niemiec. Calamity Jane – a więc zwycięzcy przeglądu kapel rockowych ze Schwalbach, nie tylko zaprezentowali swoje umiejętności, ale również zaprosili do siebie olkuskie Party Hard. Po przeszło pięciu godzinach grania MOK opustoszał. Podobny klimat przy Nullo zagości już albo dopiero, za rok… Komplet dziewięciu uczestników Rockowiska 2012: Half Cat – Sosnowiec, Poke Heart – Olkusz, 69 – Częstochowa, Absynth – Tarnowskie Góry, Allied As Out – Olkusz, Iscariota – Sosnowiec, Party Hard – Olkusz, Substancja – Rybnik, Calamity Jane – Schwalbach am Taunus.

Wkrótce relacja filmowa z imprezy!

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:29673}{joomplu:29669}{joomplu:29665}{joomplu:29654}

Wizytówki najlepszych podczas olkuskiego Rockowiska 2012:

„69” – Częstochowa

Zespół powstał na początku 2005r. W Częstochowie z inicjatywy Pawła Zielińskiego. Grupa składa się z muzyków, grających wcześniej w różnych częstochowskich formacjach muzycznych. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów klubowych, a także kilkadziesiąt festiwali muzycznych. Debiutancka płyta „69” ukazała się na rynku 27 czerwca 2009r. Singlem promującym płytę był utwór „Ty to ja”, w którym gościnnie wystąpiła Magda Wójcik z zespołu Goya. Do utworu powstał też teledysk, nakręcony przez Grupę 13. Najnowsze utwory autorskie zespołu to „Tajemnice” i „Święta geometria”. W skład grupy wchodzą: Paweł Zieliński – śpiew, Łukasz Kwarciak – instrumenty klawiszowe, Kordian Nowicki – gitara, Bartosz Żyngiel – bas, a także Grzegorz Rurański – perkusja.

Więcej informacji o zwycięzcy Rockowiska 2012 na stronie: http://www.myspace.com/69pl

„Party Hard” – Olkusz

Zespół powstał z inicjatywy Marcina Skipiały i Jakuba Kubańskiego. Chłopaki, grając w różnych zespołach, od dawna planowali połączyć muzyczne siły. Od pierwszych dni istnienia formacji w składzie znalazł się Damian Czopek. Do męskiej obsady wkrótce dołączyła Maria Green – tak właśnie zaczęło się Party Hard. Jak mówią sami zainteresowani, nazwa zespołu to spontaniczny odruch, który ma oddawać atmosferę koncertów. Olkuszanie wygrali już dwa przeglądy rockowe na Śląsku. W czerwcu zagrają na juwenaliach akademickich w Gliwicach, Sosnowcu oraz Katowicach. Dzięki wyborowi niemieckiej delegacji z zaprzyjaźnionego Schwalbach, członkowie grupy Party Hard wyjadą także do naszych zachodnich sąsiadów, aby wziąć udział w tamtejszym Rockowisku.

Gość specjalny: „Calamity Jane” – Schwalbach Am Taunas / Niemcy

Zwycięzcy przeglądu kapel rockowych w Schwalbach. Tworzą i grają alternatywny rock. Zespół w składzie: Oana – wokal, Nadja – gitara, Kyra – bass, Dirk – drums, nagrał płytę zatytułowaną „Burn the city”.

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze