Olkusz

Dobiegł końca remont ul. Przemysłowej w Olkuszu. Trakt ten był kilkukrotnie tematem naszych interwencji. Nasi Czytelnicy wypytywali głównie o koniec modernizacji, a ostatnio kierowców zainteresowała duża liczna studzienek na ulicy. Droga została właśnie oficjalnie odebrana.

Gruntowna modernizacja została podzielona na trzy etapy. Przypomnijmy, że pierwszy etap remontu rozpoczął się w 2017 roku (na odcinku długości około 90 mb wykonano kanalizację deszczową, krawężniki i nawierzchnię asfaltową za 383 tys. złotych brutto). Drugi etap obejmował około 80 mb (budowa kanalizacji deszczowej, położenie asfaltowej nawierzchni z podbudową za 217 tys. złotych brutto).

Zakończony niedawno trzeci etap obejmował: budowę pozostałego odcinka kanalizacji deszczowej wraz ze studniami chłonnymi, wykonanie nawierzchni jezdni i chodników na całej długości, a także miejsc parkingowych oraz oświetlenia ulicznego. Koszt zakończonych prac w ostatnim etapie wyniósł 2 mln 395 tys. złotych, a okres gwarancji to 96 miesięcy.

– Wszyscy wiemy, jak popularna jest ta droga. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że korzystają z niej nie tylko użytkownicy samochodów osobowych, ale także zawodowi kierowcy, obsługujący ciężkie pojazdy. Dlatego wszystkie wykonane prace musiały uwzględnić nie tylko wzmożony ruch, ale również jego specyfikę. Efekt widoczny na pierwszy rzut oka to nowa nawierzchnia, natomiast szereg prac – najważniejszych – zostało wykonanych pod ziemią. Liczę, że z nowej drogi będziemy mogli korzystać przez lata, bez obaw o jej stan techniczny – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Ulica zmodernizowana. Jak oceniają ją kierowcy? Czekamy na Wasze komentarze!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze