Orbita_Kossok

Piąte miejsce zajęła Orbita Bukowno w III Turnieju imienia przedwojennego reprezentanta Polski Karola Kossoka w Katowicach dla chłopców urodzonych w roku 2001. Królem strzelców imprezy został zawodnik Orbity Konrad Hajduk.

– Jest lekki niedosyt z wyniku, bo półfinał absolutnie był w naszym zasięgu, ale jest też spore zadowolenie z gry – ocenił występ podopiecznych trener Orbity Jacek Ślęzak. – To był nasz pierwszy po zimie turniej na otwartych boiskach, traktowaliśmy go typowo szkoleniowo jako przetarcie przed sezonem i dostarczył wielu powodów do optymizmu. Wygrana 3:0 z Ruchem Chorzów musi cieszyć i robić wrażenie. Bardzo dobrze zagraliśmy ze zwycięzcą całego turnieju Podbeskidziem Bielsko Biała remisując 1:1. Przydarzyła nam się jedna wpadka 0:2 z gospodarzami z 1FC Katowice, która sprawiła, że nie weszliśmy do czwórki, ale najmniej chodziło przecież o wynik. Zbudowaliśmy wiele ładnych, składnych akcji, długimi momentami graliśmy tak jak tego od tych chłopców oczekuję.

Rywalizację grupową Orbita rozpoczęła od wspomnianego zremisowanego meczu z Podbeskidziem, w którym zresztą strzeliła gola na 2:1 nie uznanego przez sędziego. Po rzucie wolnym pośrednim nikt zdaniem arbitra nie dotknął piłki nim wpadła do siatki. Decyzja ta wzbudziła sporo kontrowersji, ale nie została zmieniona. Warto dodać, że w całym turnieju był to jedyny mecz, którego bielszczanie nie wygrali. W drugim pojedynku Orbita uległa 1FC Katowice i choć potem przyszły pewne wygrane 4:0 z Przyszłością Nowe Chechło i 3:0 z Ruchem Chorzów to nie wystarczyły do wyjścia z grupy. W meczu o piąte miejsce bukowianie pokonali AP Chrzanów 4:1, a na osłodę pozostał im tytuł najlepszego strzelca turnieju dla faktycznie imponującego w Katowicach formą Konrada Hajduka, którego gol na długo pozostanie w pamięci obserwatorów.

III Turniej im. Karola Kossoka – 18.03.2012 Katowice
WYNIKI ORBITY:
GRUPA:
PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA- ORBITA BUKOWNO 1:1
1FC KATOWICE- ORBITA BUKOWNO 2:0
ORBITA BUKOWNO- PRZYSZŁOSĆ NOWE CHECHŁO 4:0
ORBITA BUKOWNO- RUCH CHORZÓW 3:0
MECZ O MIEJSCE 5:
ORBITA BUKOWNO- AP CHRZANÓW 4:1
Orbita: Kacper Sadzawicki – bramkarz, Konrad Liszka – kapitan drużyny oraz Bartek Skowron, Alan Stopa, Konrad Kruczek, Konrad Hajduk, Bartek Śliwka, Marcin Barczyk, Kuba Gładys, Kuba Szańca, Szymon Nocoń i Kuba Banasik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze