slowik zako 2018

W świetnym stylu piłkarskie zmagania w sezonie 2017/2018 zakończyli podopieczni trenerów olkuskiego Słowika. Trampkarze wysokim zwycięstwem nad Piastem Skawina zapewnili sobie utrzymanie w krakowskiej EkstraLidze, natomiast zespół U-10 stanął na podium podczas mocno obsadzonego turnieju w śląskim Knurowie.

Słowik U-15 po jesiennym awansie z I ligi do samego końca musiał walczyć o utrzymanie się na bezpośrednim zapleczu Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Porażki z SMS-em, Garbarnią i Hutnikiem sprawiły, że drużyna prowadzona przez Daniela Żmudkę w ostatnich trzech meczach grupy spadkowej musiała zdobyć komplet punktów. I cel ten osiągnęła, pokonując Świt Krzeszowice, Nową Proszowiankę i w minioną sobotę także Piasta. W Skawinie olkuszanie przegrali 0:3, więc pałali chęcią rewanżu. Ten udał się znakomicie, a wygrana 6:1 zapewniła miejscowym bezpieczną pozycję w tabeli.

W niedzielę równie dobre wieści napłynęły do klubu z Knurowa, gdzie przez dwa dni rocznik 2008 rywalizował w ramach Międzynarodowego Festynu Piłkarskiego, zorganizowanego z racji miejskiego święta. W grupie eliminacyjnej ekipa trenująca pod okiem Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa zajęła 2. miejsce tuż za Cracovią i dzięki temu uzyskała kwalifikację do tzw. Ligi Mistrzów, a więc tabelki decydującej o medalowych pozycjach. Tutaj Słowik U-10 również spisał się bez zarzutu, w drodze po najniższy stopień podium pokonując Cracovię, Piasta Gliwice, Legię Soccer School, ROW Rybnik i czeską Opavę. Turniej wygrał krakowski Progres.

slowik zakoooo

Sukces w Knurowie był ostatnim punktem piłkarskiej rywalizacji przed początkiem wakacji. Wcześniej na ligowych boiskach także sporo się działo, a młodzi olkuszanie nie mają się czego wstydzić.

Dość powiedzieć, że Juniorzy Młodsi bez trudu zdobyli mistrzostwo I ligi, a w ślad za nim poszli także Młodzicy Młodsi (2006) oraz Orlicy (2007) z kompletem zwycięstw wygrywając rywalizację w podokręgu. Dodatkowo na solidnym 4. miejscu zmagania o punkty w EkstraLidze zakończyli Młodzicy (2005). Do tego doszły jeszcze liczne turniejowe starty m.in. w Małopolskiej Lidze Talentów oraz zimowe rozgrywki halowe. Nie można także zapominać o udziale młodych zawodników i trenerów w zajęciach prowadzonych w oparciu o Narodowy Model Gry w ramach Mobilnej Akademii Młodych Orłów oraz o kolejnych powołaniach dla Kingi Seweryn do dziewczęcej reprezentacji Polski w roczniku 2005.

slowik zako2019

Niedawno w barwach I-ligowego Ruchu Chorzów („Niebiescy” ostatecznie spadli do II ligi) zadebiutował Bartłomiej Wdowik, które pierwsze kroki na murawie stawiał właśnie w Olkuszu – również w barwach Słowika, z niego wybywając w „wielki świat” futbolu.

– Przed nami jeszcze podsumowanie sezonu i zasłużone, choć krótkie wakacje. Już w połowie lipca wracamy do zajęć, a drużyny wyjeżdżają na obozy przygotowawcze. Miniony rok pod względem sportowym należy uznać za bardzo udany. Kilka awansów, turniejowe i sparingowe granie z najlepszymi w kraju oraz coraz większa grupa naborowa, która zapewnia kontynuację piłkarskiej tradycji Srebrnego Miasta na kolejne lata. Z każdym miesiącem chcemy się rozwijać, a oprócz chęci niezbędne są do tego odpowiednie finanse. Pragnę serdecznie podziękować radnym miejskim i burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi za dotychczasowe wsparcie. Sukcesy Słowika, to także Wasze sukcesy – komentuje Rafał Pięta, założyciel OKS-u.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze