sm_herb_fotm

Straż Miejska zakończyła przegląd dwóch olkuskich osiedli. Zgodnie z zapowiedziami, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na czystość, oznakowanie ulic i posesji, sposób wyprowadzania psów i parkowanie. Po skontrolowaniu Słowików i osiedla Skalskie nadejdzie czas na pozostałe dzielnice miasta.

Najwięcej pouczeń, aż 15, skierowano do właścicieli wyprowadzających swoje psy niezgodnie z przepisami. – Wystawiliśmy też jeden mandat, gdy właściciel czworonoga nie dostosował się do wcześniejszego pouczenia. Pozostałe nieprawidłowości na osiedlach dotyczyły oznakowania domów, głównie na ul. Jasnej. W większości przypadków problemem nie był brak tabliczki z numerem, ale jej zbyt mała widoczność. Wystosowaliśmy też  10 monitów do właścicieli ogólnodostępnych terenów o ich uporządkowanie. Mandaty dostało pięciu właścicieli nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Podczas kontroli znaleźliśmy też trzy pojazdy, których stan wskazuje, że nie są użytkowane. Dołożymy wszelkich starań, by dotrzeć do ich właścicieli, którzy zapłacą za usunięcie aut – mówi komendant Straży Miejskiej Waldemar Choczaj. Strażnicy sprawdzili również punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych.

Akcja patrolowania osiedli spotkała się z odzewem mieszkańców. – Odebrałem dwa telefony z pochwałami za pomysł zorganizowania tych przeglądów. Mieszkańcy liczą, że dzięki temu zmniejszy się problem z psami biegającymi bez smyczy i kagańca. Wiemy również, że niektórzy nie są zwolennikami naszych kontroli. My jesteśmy zadowoleni z podjętych działań. Przejrzeliśmy teren, określiliśmy problemy, którymi się zajmujemy i oddelegowaliśmy do tej pracy ludzi. Wykonywanie tych przeglądów musi być dokładnie zaplanowane, bo kontrolujący osiedla strażnicy w ciągu kilku dni zajmują się tylko tym. Po pierwszej kontroli uważamy, że Słowiki i Skalskie są w niezłym stanie. Docierają do nas różne uwagi od mieszkańców. Na bazie tych informacji spodziewaliśmy się na przykład, że będzie więcej nieprawidłowo oznakowanych domów. Na Słowikach nie jest tak źle z parkowaniem, jak na innych osiedlach. Niestety, jest dużo terenów ogólnodostępnych, należących do gminy, PKP czy Lasów Państwowych, która są brudne i zaniedbane – tak stan skontrolowanych osiedli ocenia komendant Choczaj.

Kolejną kontrolę zaplanowano od 26 do 30 marca na osiedlu Młodych i osiedlu Glinianki. – Planujemy do końca kwietnia wykonać przeglądy wszystkich olkuskich osiedli. Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzymać tego terminu – dodaje komendant Choczaj.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jano
Jano
10 lat temu

Przegląd był chyba robiony przed południem.Na Słowikach na ul.Witosa(na przeciw dentysty)trawnik jest tak zniszczony przez parkujące po południu samochody,że trudno tego nie zauważyć.
Na pewno nie robią tego pacjenci,bo błoto jakie powstaje na rozjechanym trawniku jest zasypywane żeby chamy tam parkujące nie ubrudziły sobie swoich bryczek.Następnym moim krokiem będzie publikowanie zdjęć z wyraźnie widocznym nr.rej.Może to nauczy ich kultury a odp.służbom da
dowód do podjęcia odp.działań.

uczeń
uczeń
10 lat temu

już się nie mogę doczekać kontroli przystanku w centrum pomorzan i tych pijaków stojących od rana do wieczora ze sklepu obok .Jest taki syf że stoję 20m od zatoki a wsiadam dopiero jak podjedzie autobus tragedia !!!!!!

felik
felik
10 lat temu

tak nic nie robią i kasę biorą.

józek
józek
10 lat temu

przecie te ………. nic nie robiom

czub
czub
10 lat temu

Jednorazowa akcja, jak np. akcje funkcjonariuszy przeciwko przepelnionym busom – tylko, żeby pokazać, że cos sie robi.
A tak na marginesie kto zrobi przegląd Straży Miejskiej?

sierżant
sierżant
10 lat temu

Potwierdzam SM to dobra formacja, na os mlodych są kilka razy dziennie. Nawet miłośnicy piwka się ich wystrzegają.

0000000
0000000
10 lat temu

to są darmozjady nieroby ta służba powinna być zlikwidowana przez Burmistrza i to jak najszybciej

oooooooo
oooooooo
10 lat temu

Nie wiem jak określić czy jest to pochwała dla staży miejskiej czy może pokpiwanie ze strony redaktorki bo z tego wynika strażnicy biegali za burkami i ich właścicielami tylko nie wiemy co i jak przewinili.PRZYWALALI się do oznakowań domów nie wiem po co ,co listonosz się skarży ??????????

wsi spokojna
wsi spokojna
10 lat temu

A co z sołectwami? Czy jak zwykle nasze problemy i potrzeby są dla olkuskich władz i urzędów niedostrzegalne?

ana
ana
10 lat temu

Wszystko fajnie, ale jak wczoraj poprosiłam o interwencję bo w klatce siedział i za przeproszeniem lał pod siebie pijaczyna to usłyszała, że jak patrol wroci to może podjedzie. I tak właśnie było skończyło się na „może”. Czyli jak zawsze tam gdzie Panowie sa jest ok a gdzie indziej w tym samym czasie róbcie co chcecie !!!

major
major
10 lat temu

To bardzo dobra i potrzebna Akcja 😉 Zapraszam na oś. Młodych.
Pochwała dla Strażników i Pana Komendanta.