17 marca w Krakowie odbyły się Makroregionalne Biegi Przełajowe oraz Wojewódzkie Mistrzostwa i Grand Prix Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Startowało ponad 300. zawodników, wśród których znaleźli się biegacze z IKS – u Olkusz.

W kategorii juniorów na dystansie 3 km VI miejsce zajął Krystian Czapla (w mistrzostwach okręgu IV miejsce), a Emanuel Wojtacha zajął VII miejsce. W kategorii juniorek młodszych na 2 km Patrycja Skręt zajęła XII miejsce ( w mistrzostwach okręgu VI miejsce). W kategorii juniorów na 3 km Wojciech Pasich uplasował się na VII miejscu ( w mistrzostwach okręgu na III miejscu), Karol Muzyk zajął XII miejsce. W kategorii młodzików na 2 km Adrian Wojtacha zajął V miejsce ( w mistrzostwach okręgu III miejsce), a Paweł Wojtacha zajął VI miejsce. W biegu na 1 km młodzików Dominik Zając był piaty, a wśród juniorek młodszych na 3 km Kinga Byczek była trzecia. Wśród dzieci starszych w biegu na 1 km Olaf Czapla uplasował się na XVI miejscu.

W Nadwiślańskim Biegu na Przełaj, rozgrywanym w ramach Akademickich Mistrzostw Okręgu, Bartosz Karoń (student Akademii Pedagogicznej w Krakowie) na dystansie 4 km zajął III miejsce.

W krakowskim Biegu Marzanny (21 km), gdzie startowało 1200. zawodników, Paweł Łopuch zajął IV miejsce (1.22.02 s).