1

Mały, niepozorny, łatwy do przeoczenia pośród bogactwa kolorów i kształtów innych owoców – taki jest owoc aktinidii, czyli po prostu kiwi. Pomimo to jego wnętrze jest niezwykle wprost bogate w składniki odżywcze dobroczynnie wpływające na nasz organizm. Jest więc idealnym ucieleśnieniem powiedzenia: nie oceniaj książki po okładce!

W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z wielką delikatnością i wnikliwością podchodzi się i do ludzi, i do rzeczy (także tych do jedzenia) i dlatego 8 maja to właśnie kiwi zostało patronem kolejnego dnia z cyklu dni poświęconych promocji zdrowego żywienia. Dzieci zwyczajowo już ubrane w kolorach patronującego owocu/warzywa miały na sobie brązy i zielenie, a ze sobą łatwo mieszczące się w dziecięcych rączkach kiwi.

2

Podczas zajęć w zabawach, rozmowach i wierszach oraz po prostu wszystkimi zmysłami miały okazję zaznajomić się z cechami kiwi, ale najprzyjemniejszy był moment wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem najważnieszego tego dnia owocu, ponieważ można było później tę pracę plastyczną po prostu zjeść! W grupie „Dzielne Zuchy” na szybko zorganizowany został nawet konkurs na najciekawszą pracę, ponieważ kilkoro dzieci wyraźnie wykazało się kreatywnością i wykonało kompozycję z kiwi i banana nie naśladowczą wobec propozycji wychowawczyni, ale całkowicie oryginalną i w dodatku estetyczną i dopracowaną. Pewnie to bogactwo witamin i minerałów z kiwi zjedzonego podczas zajęć tak stymulująco podziałało na umysły przedszkolaków.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

5

7

8

9

10

11

12

14

15

17

16

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze