5

Od początku maja Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie na nadchodzące wakacje oraz o swojej służbie w policji.

W poniedziałek olkuską komendę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. Dzielnicowi z jednostki st.asp Dawid Henc i mł.asp. Paweł Chaberka rozmawiali z młodzieżą o pracy policjanta, zapoznali ich z perspektywami zawodowymi oraz wymaganiami, z jakimi w procesie doboru sprostać muszą potencjalni kandydaci na funkcjonariuszy policji. Poruszyli również temat odpowiedzialności karnej nieletnich i szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

4

Podczas wtorkowych zajęć w Szkole Podstawowej w Sienicznie sierż. szt. Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu opowiadała uczniom o specyfice swojego zawodu, wykorzystując do tego przygotowaną prezentacje i przydatny film, który zobrazował młodzieży pracę w naszych szeregach.

1

Kolejne spotkanie odbyło się w budynku komendy. W środę zawitała do nas grupa młodych ludzi ze szkoły Podstawowej nr 10 z Olkusza po to, by zapoznać się z pracą policjanta. Przybliżeniem uczniom codziennej pracy oraz zapoznanie się z urządzeniami i wyposażeniem, jakim posługują się funkcjonariusze będący na służbie, zajęli się funkcjonariusze: technik kryminalistyki asp. szt. Marek Goraj, dzielnicowy mł.asp. Robert Zajega, policjantka profilaktyki sierż. szt. Marika Guzik-Gajda. Najbardziej zaciekawiło uczniów zapoznanie się z tajnikami pracy policyjnego technika kryminalistyki oraz pokaz osobistego wyposażenia policjanta.

2

Najmłodsi również bardzo chętnie odwiedzają mury naszej komendy. I tak w czwartek gościliśmy przedszkole nr 3 z Olkusza. Dzieciaki po raz pierwszy miały okazję znaleźć się w tak dużej jednostce. Z zainteresowaniem wysłuchały informacji przekazanych przez policjantkę profilaktyki o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, konieczności używania elementów odblaskowych, czy też innych bezpiecznych zachowaniach na nadchodzące wakacje. Później przyszedł czas na atrakcje. Na auli komendy pojawił się technik kryminalistyki asp. szt. Piotr Śliwiński, który eksperymentował ze śladami linii papilarnych naszych milusińskich i rozdał dzieciom dyplomy z ich odbitymi liniami papilarnymi. Policyjny radiowóz i możliwość użycia policyjnych „kogutów”, jak również zapoznania się z wyposażeniem pojazdu okazała się dla dzieciaków wielką frajdą. Maluchy żegnały policjantów z uśmiechami na twarzach!

3

Tego rodzaju spotkania mają na celu przybliżenie zawodu policjanta dla tych najmłodszych, jak i tych starszych dzieciaków i cieszą się dużym zainteresowaniem z ich strony. Kolejne wycieczki i spotkania są już zaplanowane.

KPP Olkusz

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze