Roman Nowosad fot. SPR Olkusz

18 marca, w szary dzień przedwiośnia, zmarł Roman Nowosad. Miał 69 lat.

Jakże trudno powiedzieć ”był”.

A był człowiekiem niekonwencjonalnym. Przede wszystkim wieloletnim nauczycielem języka polskiego w olkuskich szkołach podstawowych i średnich, wicedyrektorem olkuskiego „Mechanika”. Ostatnie 16 lat pracy zawodowej spędził w I Liceum Ogólnokształcącym. Poeta, literat, znawca teatru, wybitny intelektualista. Za osiągnięcia na polu dydaktycznym otrzymał niezliczoną ilość medali, nagród i wyróżnień. Był również jednym z twórców „Przeglądu Olkuskiego” i autorem tekstów prasowych.

Był trenerem piłki ręcznej i niezmordowanym animatorem tego sportu w Olkuszu. Jego największą radością był fakt, że po 40 latach jego ciężkiej pracy trenerskiej olkuska drużyna piłki ręcznej kobiet zagrała w ekstraklasie. Temu sportowi oddał wszystkie siły i działania do ostatnich chwil życia. Wspierał swoje piłkarki dobrym słowem i fachową radą. Był zapalonym wędkarzem, traktującym to zajęcie jako inspirację do filozoficznych rozmyślań i twórczości literackiej. Był działaczem społecznym i radnym powiatowym.

I już więcej nie zobaczymy charakterystycznej sylwetki Pana Romana na olkuskich ulicach. Nie będzie opowieści o sukcesach i porażkach ”jego” piłkarek ręcznych, o złowionych i niezłowionych rybach, o poezji, o życiu. Żegnamy Olkuszanina, stale żyjącego sprawami swojego miasta.

Niestety, minął.

 


Pogrzeb odbędzie się w sobotę 20.03. br. o godz. 11.00, Cmentarz Parafialny w Olkuszu

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze