Klucze

Dobiega końca gruntowna modernizacja Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach: mieszkańcy będą mogli korzystać ze zrewitalizowanego obiektu już niebawem. 

Przypomnijmy, że zakres robót objął wymianę dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej, a także termomodernizację obiektu i montaż paneli fotowoltaicznych. Całkowicie odnowione, nowocześnie wyposażone pomieszczenia, odmieniona główna sala widowiskowa z 276 miejscami na widowni, nowe garderoby czy sala do ćwiczeń fitness i baletu – tak będzie wyglądał budynek wewnątrz. Cały obiekt jest ponadto dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadając dwie windy. Całości dopełni również zagospodarowanie terenu wokół domu kultury.

Prace w pełni zrewitalizowanym obiekcie powinny zakończyć się do 31 sierpnia, choć pierwotnym terminem zakończenia robót był marzec tego roku: „Termin został przedłużony z uwagi na konieczność zaprojektowania i wykonania odwodnień na placu wokół domu kultury, które nie były ujęte w pierwotnym projekcie. W związku z tym umowa została przedłużona, a gmina zabezpieczyła odpowiednie środki na te niezbędne prace. Cieszymy się, że kolejny obiekt został zrewitalizowany i teraz będzie spełniał standardy na miarę XXI wieku.” – tłumaczy Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

 Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z Jędrzejowa, a jej wartość wynosi ok. 12 mln złotych: w kwocie tej mieści się unijna dotacja z Gminnego Programu Rewitalizacji w kwocie 4 508 055,74 złotych – środki te pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Dodatkowo Gmina Klucze otrzymała na ten cel milion złotych z drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

3 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze