wykrzyknik

Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol pochodzących z niewiadomych źródeł. W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

Telefon interwencyjny Służby Celnej: 800-060-000;

e-mail:powiadom-clo@mofnet.gov.pl

telefon: kom. 502 726 213, (12) 62 90 587

Służba Celna

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv++Drugie dno Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Pitolenie niedouczonych. W wielu krajach UE (Włochy, Hiszpania, Bułgaria) można legalnie nabyć alkohol pędzony przez lokalnych sadowników który nie ma żadnych znaków akcyzy.

++
++

„O zauważeniu prób sprzedaży…….” tak jakby SM nie wiedziała gdzie w Olkuszu taki alkohol mozna kupić 😉

Drugie dno
Drugie dno

Niech napiszą, że chodzi o alkohol importowany z niepewnego źródła a nie lokalny. Przecież uczciwość nakazuje aby nie wrzucać wszystkich do jednego worka, w tym tych sprawdzonych :P.