Mimo że koniec roku szkolnego za pasem, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu odnoszą sukcesy, przypieczętowując tym samym swój udział w ogłaszanych w ciągu roku szkolnego konkursach.

W VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież jakiej nie znacie”, ogłoszonego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Instytutu Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wzięła udział uczennica klasy II b Technikum Justyna Gaweł. Przygotowała ona pracę literacką na temat „W mojej młodości wypływam na głębie”. Jej opiekunem była p. Urszula Jurczyk. Do konkursu zgłoszono 500 prac z całej Polski. Spośród nich wybrano 25, które opublikowano w książce. W gronie osób, których prace wyróżniono i opublikowano znalazła się Justyna. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 24 maja 2012 r.

W dniu 15 czerwca 2012 r. odbył się wojewódzki finał konkursu organizowanego przez Gazetę  Wyborczą „Z klasy do kasy”. W konkursie wzięło udział 7059 Komitetów Inwestycyjnych z całego kraju, w tym 596 z województwa małopolskiego. Z „Ekonomika” do konkursu przystąpiły cztery komitety, składające się z uczniów Technikum, pod opieką p. Anny Grzybowskiej i p. Renaty Rembelskiej. Zadaniem Komitetów Inwestycyjnych było inwestowanie wirtualnych środków pieniężnych, polegające na skonstruowaniu optymalnego „portfela inwestycyjnego” poprzez maksymalne pomnożenie wirtualnej kwoty 100 000 (stu tysięcy) złotych, która została przyznana Komitetom Inwestycyjnym na początku Konkursu. Pierwsza tura Konkursu to – 6–tygodniowy etap inwestycyjny (30 kwietnia 2012 do 8 czerwca 2012), druga tura Konkursu – Półfinały Wojewódzkie.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie drużyny z klasy II a Technikum:
– Komitet „bermudy94”, który tworzyli Karolina Gęgotek, Agnieszka Kołodziej, Katarzyna Kunecka, Konrad Łuszczek i Ewelina Pałka
– Komitet „GGMolkusz” w składzie Robert Głowacki, Michał Gorzkowski, Dawid Maciejowski

Finały Wojewódzkie polegały na przeprowadzeniu pisemnego testu drużynowego jednokrotnego wyboru z zakresu wiedzy ekonomicznej.  Pytania dotyczyły zagadnień związanych z ekonomią, a w szczególności finansami, bankowością, polityką monetarną, polityką fiskalną oraz rolą i zadaniami banku centralnego. Punkty otrzymane za każdą prawidłową odpowiedź przeliczane były na pieniądze dodawane do zgromadzonej uprzednio kwoty.

Ostatecznie uczniowie ZS nr 3 zajęli bardzo wysokie lokaty, które wiązały się z nagrodami rzeczowymi i finansowymi.
– Komitet „GGMolkusz” uplasował się na trzeciej pozycji i oprócz nagród rzeczowych nagrodzony został nagrodą finansową w wysokości 750 zł. Należy również podkreślić fakt, że drużyna ta otrzymała najwyższy wynik w województwie z przeprowadzonego podczas finału testu.
– Komitet „bermudy94” ukończył konkurs na piątym miejscu w województwie.
Opiekunem obydwu Komitetów była p. Renata Rembelska.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze