O 47 pierwszoklasistów powiększył się poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im Francesco Nullo w Olkuszu. Najmłodsi uczestnicy uroczystości przedstawili program artystyczny„ Na zamku króla Ołówka i królowej Kredki”, przygotowany pod okiem swoich wychowawczyń: Ewy Chwast i Violetty Waśniowskiej. Piękna scenografia, okolicznościowe stroje, czyli niebieskie birety i granatowe peleryny, w których wystąpiły pierwszaki, podkreślały rangę wydarzenia.

Po zakończonej części artystycznej odbyła się część oficjalna. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, a następnie dyrektor szkoły, Anna Knapik, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Z rąk przewodniczącego Rady Rodziców Tomasza Pałki i wicedyrektor Anety Bugaj uczniowie otrzymali swoją pierwszą, szkolną tarczę.

Dyrektor szkoły, gratulując pierwszoklasistom, życzyła im samych uśmiechniętych dni w murach szkoły oraz wsparcia ze strony nauczycieli i rodziców. Zwracając się do rodziców, podkreśliła wysiłek władz miasta i społeczności lokalnej włożony w poprawę warunków nauki. Podkreśliła też zaangażowanie nauczycieli w podnoszenie jakości kształcenia. Wyraziła nadzieję, że szkoła dalej będzie się rozwijać w tak szybkim tempie, jak w ciągu ostatnich lat.

Podczas uroczystości pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji – inspektor Radek Bąchór oraz rzecznik prasowy – młodszy aspirant Marcin Dzięcioł wręczyli na ręce dyrekcji szkoły i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Franciszka Kryja przedłużenie Certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Podkreślili, że głównym kryterium jego otrzymania jest skuteczność podejmowanych działań, zapewniających ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych otrzymali pakiet promocyjny z książeczkami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy,  pamiątkowe dyplomy od wychowawców i rogi obfitości od rodziców.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaśka
Kaśka
12 lat temu

Fajna szkoła, słodkie pierwszaki. Kiedy ja chodziłam do szkoły nie było takich imprez…