pasowanie na czytelnika1

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”Kornel Makuszyński

Dnia 25 maja 2016r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki , wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania a także wdrażanie uczniów do szanowania książek. 

pasowanie na czytelnika2

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w maju, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. Uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez bibliotekarkę, Panią Agnieszkę Bryzik. Biblioteka jest im doskonale znana.

pasowanie na czytelnika3

Pierwszaki zostały zapoznane z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, w wykonaniu uczniów klasy IV pt: „Świat bajek”. Śpiewano piosenki o Kaczce Dziwaczce, Na Wyspach Bergamotach oraz Prośby Książki. Dzieci podziwiały Kota w butach, Pytalskiego , wróżkę oraz dwóch Krasnali. Dzieci przebrane za Książki prosiły, aby uczniowie zawsze pamiętali, że książeczki trzeba szanować.
Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności wychowawczyni Pani Małgorzaty Kocjan złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka oraz Pani Agnieszka Bryzik.

pasowanie na czytelnika4

Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki, misie, odblaskowe opaski a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Pierwszaki przez cały rok wykonywały album z literkami. Zorganizowano wystawę tych albumów. Pozostali uczniowie podziwiali pomysłowość i różnorodność wykonanych prac.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

SP Braciejówka

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze