Artykuł sponsorowany

W lecie, w szczególny sposób odczuwamy skutki wystawiania skóry na słońce. To właśnie ta pora roku pozwala z jednej strony uzyskać piękną opaleniznę, a z drugiej strony stwarza ryzyko dla zdrowej cery. Dlatego też warto wiedzieć jak dbać o skórę w czasie największego nasłonecznienia.

Odpowiednia ekspozycja na słońce

Podstawą w pielęgnacji przeciwsłonecznej jest dbałość o to, aby ekspozycja na słońce była rozsądna. To, że opalimy się w lecie w jakimś stopniu to normalne – lekko muśnięta słońcem skóra zyskuje zdrowy blask i lepiej wygląda. Warto jednak zadbać o to, aby nie poparzyć się, nie doprowadzić do złuszczania się skóry i do zaczerwienienia czy przebarwień. Dlatego też, zwracajmy uwagę na pory, w jakich wystawiamy się na słońce i unikajmy opalania się w godzinach jego największego operowania, to jest mniej więcej od jedenastej do piętnastej. Znacznie lepszy efekt przyniosą również krótkie sesje. Myśląc o skórze, dobrze jest też pamiętać o tym, że przed słońcem powinniśmy chronić w dużym stopniu także głowę. Nie zapominajmy o nakryciach czy parasolach. Skóry na głowie nie jesteśmy zazwyczaj w stanie chronić kremem przeciwsłonecznym.

Krem z filtrem

Bardzo istotny w pielęgnacji przeciwsłonecznej jest wysokiej jakości krem przeciwsłoneczny Powinien on mieć szerokie spektrum, dbać o to, aby skóra była zabezpieczona zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Wiele produktów obecnych na rynku pozwala też na ochronę przed promieniowaniem niebieskim, emitowanym przez sprzęt taki jak na przykład komputery czy smartfony. Jest to o tyle istotne, że również takie promieniowanie może przyspieszać procesy starzenia się skóry, w związku z czym szybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Liczy się nie tylko spektrum ochrony, znaczenie ma również poziom filtra UV. W miesiącach letnich najlepszym wyborem będzie filtr o wartości SPF 50. To on pozwoli nam chronić się przed słońcem w najpełniejszym zakresie. Warto jednak zauważyć, że nawet tak wysoka wartość produktu nie daje stuprocentowego zabezpieczenia, co z jednej strony nakazuje być uważnym w kontakcie ze słońcem, a z drugiej pozwala i tak uzyskać delikatnie muśnięta słońcem skórę. Ważna jest odpowiednia aplikacja produktu. Nawet jeżeli produkt jest oznaczony jako kosmetyk wodoodporny, oznacza to, że możemy na przykład pływać w morzu czy basenie, nie obawiając się o oparzenia słoneczne, aczkolwiek po wyjściu z wody i osuszeniu skóry kosmetyk należałoby reaplikować. Niezależnie od tego co robimy, co kilka godzin i tak ponownie nakładamy filtr. Warto zwracać uwagę na składy produktów, szczególnie jeżeli wybieramy kosmetyk dla dzieci i zadbać o jak najdelikatniejszy krem, dobry dla skóry maluszka. Rozsądną praktyką jest też wybór osobnego kosmetyku do twarzy, który będzie miał nieco lżejszą, przyjaźniejsza skórze formułę i nada się pod makijaż. Warto pamiętać też o tym, że filtry powinniśmy ze szczególną dbałością zmywać po całym dniu. Świetnie nadają się do tego na przykład kosmetyki o charakterze olejków, które domywają resztki produktu pozostałego na skórze. Pomimo bowiem dobroczynnego działania filtrów, pamiętać należy o tym, że mogą one po prostu zapychać cerę i powodować na przykład wypryski, jeżeli nie zadbamy o to, aby  usunąć ich pozostałości. Dzięki mądremu korzystaniu ze słońca możemy cieszyć się nie tylko delikatną, piękną opalenizną, ale również zdrową i młodo wyglądającą cerą przez długi czas.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze