SPR Olkusz – KSS Kielce 26 – 17 (11 – 7)
Debiutujące w ekstraklasie olkuskie szczypiornistki mogą być z siebie dumne. Z pierwszego spotkania z kieleckim zespołem wyszły zwycięsko.

Chociaż na początku meczu dwubramkową przewagę zdobyły zawodniczki z Kielc, olkuszanki szybko pokazały, że ich awans do ekstraklasy nie był przypadkowy. Po niespełna kwadransie gry szala zwycięstwa przechyliła się na stronę szczypiornistek z SPR-u, które prowadziły już 10 – 2. Przewaga zaczęła topnieć w kolejnych minutach, kiedy to olkuszanki nie wykorzystały trzech rzutów karnych. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 11 – 7.
Druga odsłona spotkania to już dominacja olkuskiej drużyny w każdym elemencie gry. Dzięki temu dziewczyny schodziły z parkietu z wygraną 26 – 17 i będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Olkuszanki, które w tym sezonie wystepują w roli gospodyń w hali w Chełmku, mogły liczyć na gorący doping licznie zgromadzonych kibiców.
Debiutancki mecz w ekstraklasie olkuszanki rozegrały w składzie (w nawiasach liczba zdobytych bramek): P. Kozieł, D. Krzymińska – bramkarki oraz w polu M. Górska, A. Magolon, P. Przytuła, A. Karnia (3), M. Kompała (5), P. Leszczyńska, A. Brachmańska (5), A. Czekaj (3), M. Strzałko (1), A. Kubiak (5), A. Giera (4), M. Ziółkowska.