wigilia przeglad

W minioną sobotę, 10 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych z osiedla Słowiki. Wieczerza została zainicjowana i przygotowana przez beneficjentów projektu „Ośrodek Wsparcia” prowadzonego przez KS Flika. 

Do Świąt coraz bliżej, a więc rozpoczął się sezon na spotkania wigilijne. Niektóre z nich mają wymowny charakter, bowiem przygotowywane są z myślą o chorych i samotnych, którzy magię Bożego Narodzenia odczuwają znacznie słabiej niż pozostali. I to właśnie dla takich mieszkańców os. Słowiki, w Klubie „Kubuś” odbyła się ostatnio uroczysta kolacja.

– Seniorzy uczęszczający na zajęcia „Ośrodka Wsparcia” chętnie zaangażowali się w organizację wieczerzy. Na kilka dni przed planowaną kolacją pełną parą ruszyły przygotowania. Wspólne gotowanie i pieczenie było doskonałą okazją nie tylko do wymiany kulinarnych doświadczeń organizatorek, ale i do spędzenia czasu w przyjacielskim gronie – mówi Maria Beszterdo, prezes KS Flika.

Sobotni wieczór przy ul. Batalionów Chłopskich 2 upłynął pod znakiem rodzinnej atmosfery i serdecznych życzeń. Był także suto zastawiony stół i wspólne kolędowanie. Na zaproszenie aktywnych seniorów pomagających swoim rówieśnikom odpowiedzieli zaproszeni goście. Na spotkaniu nie zabrakło także ks. Grzegorza Gołuszki, proboszcza parafii pw. Dobrego Pasterza.

– Radość goszcząca na twarzach zaproszonych na sobotnią wieczerzę osób samotnych jest dowodem na to, że takie spotkania mają sens, a zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia naszych „słowikowych” seniorów jest godne podziwu. Mamy nadzieję, że za rok nie zabraknie nam zapału i chęci, a wigilia z Fliką stanie się osiedlową tradycją – zaznacza Maria Beszterdo.

W organizacji wigilii pomogła Restauracja oraz Cukiernia Capri. Partnerami wydarzenia byli: Fundacja „NOWA” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „NOWA”.

Fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daria
Daria
6 lat temu

Dobra inicjatywa! Oby była kontynuacja. Przecież w najbliższym środowisku ludzie najlepiej wiedzą, kto potrzebuje pomocy. Nie każdy ma odwagę pójść na zaproszenie w prasie. czy na plakatach. Ważne, aby dotrzeć osobiście , zaprosić, zachęcić. Oby w innych środowiskach takie, godne naśladowania inicjatywy się pojawiały. Szacunek dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania spotkania. 🙂 🙂

Regina
Regina
6 lat temu

I dobrze, że takie inicjatywy od zwykłych, ale na swój sposób niezwykłych Ludzi w społecznościach lokalnych się pojawiają. Nie każdy samotny jest w stanie uczestniczyć w hucznych imprezach, np.: na rynku. Bywają ludzie chorzy, niesmiali, więc takie kameralne spotkania w pobliżu ich domu mogą spełnić ważną rolę – uda się wyjść do ludzi. Brawo super Seniorki! Brawo ” Flika”!